Městské závodní okruhy jsou sice velmi atraktivní pro většinu diváků, závodní jezdci je ale většinou v oblibě moc nemají. Nejen, že se v úzkých ulicích upravených na závodní trať nedá moc předjíždět, ale i samotná jízda v nich je velmi nebezpečná. Stačí pak malá chyba a neštěstí, často s velkými následky, je na světě.

Své o tom ví 16 závodních jezdců, kteří se postavili na start kvalifikačního závodu třídy GT v Macau. Trať je zde tak úzká, že se vedle sebe sotva vejdou dvě auta. Obzvlášť, když jde o super široké a placaté závodní speciály. Je tedy jasné, že o něčem, čemu se říká únikové zóny, zde nemůže být ani řeč.

Když pak v jedné ze zatáček naboural jezdec Daniel Juncadell do svodidel, bylo doslova vymalováno. Pilot Mercedesu-AMG GT3 jedoucí za ním už nestihl reagovat a také havaroval. Následně se ze závodu stalo jedno velké vrakoviště. Nabouralo totiž dalších 14 aut, která si odnesla větší či menší poškození. Několik jezdců utrpělo zranění, ale naštěstí se nikomu nestalo nic vážného. A to je velké štěstí. Představte si, že by jedno z aut začalo třeba hořet…