Deset nejzajímavějších „amerik“, které v Evropě nekoupíte – díl 1.

Autor: Tomáš Junek - 15. 3. 2013


Rád bych volně navázal na článek o dovozu aut z USA, kde jsme se dozvěděli, jakým způsobem a zhruba za kolik dopravit americké auto do Evropy. Nyní bych se však věnoval tomu, které auto byste si měli dovézt, pokud jste rozhodnutí tento proces podstoupit. Není to zase tak triviální otázka, jak se na první pohled může zdát. Přeci si nebudete pořizovat z USA nějakého obyčejného Passata nebo Porsche. :-) Taková auta si můžete bez problémů koupit i tady v Evropě. Dovoz je o exkluzivitě a jedinečnosti amerických aut!

Která jsou však ta nejexkluzivnější na americkém trhu?

10) Local Motors Rally Fighter

Společnost Local Motors vyrábí závodní terénní stroj Rally Fighter, který je homologovaný k ne příliš běžné jízdě na běžných silnicích po všech státech USA. Tenhle téměř pětimetrový drobek s výškou přes dva metry je poháněn motorem 6,2 litru V8 o výkonu 430 koní a s točivým momentem 575 Nm. To ho předurčuje k tomu, aby byl v terénu pěkně rychlý. Má však jednu na terénní auto dosti výraznou slabinu. Má náhon pouze na zadní nápravu. Někde na Mohavské poušti je možná pohon 4×4 zbytečností, ale když si představím náš klasický evropský bahnem čvachtající terén…

 

9) Ford Taurus SHO

Ford Taurus SHO je mastodontní sedan střední třídy s celkem pěkným výkonem 365 koní, který ždíme ze svých útrob třílitrový motor V6 EcoBoost. Navíc byste mohli dostat ucházející průměrnou spotřebu 11 l/100km. Rozhodně byste v Evropě v tomhle autě vyčnívali ze standardního mainstreamu. Američané si prostě potrpí na obrovské přemotorované sedany.

 

8) International Lonestar Harley Davidson Edition

Také máte stejně jako já problémy s rozpoznáváním tahačů od jednotlivých evropských výrobců? Mně každý evropský kamion přijde jako krabice na kolech, která táhne ještě větší krabici na ještě více kolech. V případě International Lonestar Harley Davidson Edition byste tenhle problém určitě neměli. Tohle je totiž 10 tun chromu, lesku a americké exotičnosti. V tomhle trucku by vás rozhodně nikdo nepřehlédl – nejspíš byste házeli prasátka na kilometry daleko. :-)

 

7) Ram Runner

Další auto je naprosto typické právě pro Spojené státy. Ram Runner je totiž obrovský, přes 2,5 tuny vážící pickup, který zvládne odtáhnout až dvojnásobek své vlastní hmotnosti. Tenhle drobek disponuje náhonem na všechna čtyři kola s motorem 5,7 litru V8 o výkonu 395 koní. S tímhle drobkem by se asi místo na zaparkování nehledalo úplně snadno, na to ale stačí třeba i obyčejný Ford Ranger… :-)

 

6) Cheverolet Camaro ZL1

Když se budeme bavit o sporťácích od Chevroletu, tak kdejaký Gunter nebo Pepík od vedle si mohou zajít k oficiálnímu dealerovi Cheveroletu a objednat si Corvette v jakékoliv verzi. Nicméně u zmiňovaného Camara máte na vybranou pouze z jednoho modelu a tím je obyčejné Camaro s V8mičkou a výkonem pouhých 432 koní. Kdybyste byli fajnšmekři a chtěli prémiové ZL1 s výkonem 580 koní, dozajista ostrouháte. Navíc nás Američané potrestali tím, že naše Camaro ve verzi žebrák stojí stejně jako jejich perfektně vybavené ZL1.

 

Snad jsem vás těmito vozy naladil na ještě exkluzivnější americká auta, která můžete objevit v dalším dílu našeho miniseriálu. Tešte se, brzy pokračujeme. Najdete tam mimo jiné…. :)

 

-TJ-

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru