Demonstranti zablokovali pražskou dopravu. Auta na Nuselském mostě zastavili pomocí vlastních těl

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Extinction Rebellion Česká republika - 18. 1. 2022


Pražská doprava má prakticky neustále našlápnuto ke kolapsu, kolonám a dlouhému čekání. Především některá místa, takzvané páteřní trasy, jsou neustále plná aut a zdržet se v nich je velmi snadné. Stačí pak málo, třeba jen drobná nehoda a o dlouhé kolony přes celé město je postaráno. A co teprve, když jednu z páteřních tras, v tomto případě Nuselský most, zablokuje skupina aktivistů. Naštěstí si je po nějaké době odvedla policie, řidiči nervy na uzdě udrželi.

K blokádě Nuselského mostu došlo v úterý ráno, a to skupinou Extinction Rebellion. Nešlo o samotnou dopravu či emise, ale o boj České republiky a Polska o těžbu v dole Turów. Sama skupina aktivistů k tomu na svém facebooku napsala: „Dnes ráno proběhla blokáda v Praze na Nuselském mostě. Pět lidí sedících za transparentem s nápisem „NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ! – UHLÍ JE SEBEVRAŽDA!“ protestovalo proti plánované dohodě mezi Polskem a Českou republikou ohledně dolu Turów. V současné podobě podle nich znamená absolutní selhání. Protestující požadují dohodu o uzavření dolu.“

Přečtěte si také:  Aktivisté chtějí v Evropě absolutní zákaz reklam na fosilní paliva

Protestující svými těly zablokovali provoz na Nuselském mostě tak, že se přímo před auty spoutali řetězy. Ty byly napojené na trubky, ve kterých pak měli ruce. Ačkoliv někteří řidiči byli viditelně naštvaní a vystupovali z aut, k žádnému konfliktu naštěstí nedošlo. O doslova odnesení se nakonec postarala policie. I tak byl most blokovaný několik desítek minut.

Pokud byste se někdy dostali do podobné situace, vždy kontaktujte policii. Doporučujeme aktivisty či podobné osoby nijak nekonfrontovat. Nejen, že je to zbytečné, ale navíc by z toho mohl být problém.

Štítky: , , , , , , ,

4 názory na “Demonstranti zablokovali pražskou dopravu. Auta na Nuselském mostě zastavili pomocí vlastních těl”

  1. Tohle je normálně terorismus, trestný čin a ještě to děláte opakovaně… Berete si rukojmí. To, že tam ty auta stojí není moc eko., stejně běží motor.. A nasranej člověk má taky větší uhlíkovou stopu. Tlačte na Čínu na Ameriku v Evropě děláme kde co pro přírodu,ale tam na to serou. Až bude Evropa chudá, protože si podkopává nohy, tím že se ekonomicky znevýhodňuje různými eco zákony. Tak ostatním budeme už úplně u prdele… Dýcháme stejný vzduch,na stejný zeměkouli jako tam kde se ekologicky likviduje odpadu z Evropy. Který navíc přiveze loď, která ma obrovský motor, který je určitě hodně úsporný…..

  2. Díky za objektivní článek. Vzhledem k tématu vašich stránek jsem ho začal číst s obavou, ale to, jak o našem protestu píšete, je přesnější, než u některých velkých médií.
    Jen chci dodat, že protest opravdu nebyl namířený proti veřejnosti, ale proti špatné práci těch, kteří by nás měli zastupovat. Na ty ovšem protestními prostředky nedosáhneme. Jestliže se zdráhají dělat svoji práci, my děláme rozruch. A chápeme, že to štve. Protestovat tam, kde by to nikomu nevadilo..by nikomu nevadilo.

    1. Vy si zahráváte s lidskými povahami, co když by v místech které vy blokujete potřebovala projet záchranka která pospíchá k vážně nemocnému, nebo s vážně nemocným člověkem,opravdu jednou někomu rupnou nervy a pak se budete divit co že se to děje. Proč neptotestujete u dolu Turów nebo před ministerstvem obchodu a průmysl,proč si berete jako rukojmí obyvatele měst. Začněte občas přemýšlet než opět někomu skočíte před auto,.

      1. Moje řeč…mně v práci nechtějí pridat peníze….a kolegovi taky ne…taky máme jít do Prahy na most a bojovat tam za vyšší plat?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek