Delta4x4 nasadila na Mercedes-Benz třídy G sněžné pásy. Není nic, co tohle auto neprojede

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Delta 4x4 -  5. 12. 2022


Jakmile napadne trocha sněhu, hodně řidičům se tak zvláštně rozsvítí oči. A ne, nemá to nic společného s vánočními svátky. Každá zatáčka je hned delší a zajímavější, každý volný plac či parkoviště jako kdyby lákalo ke sklouznutí. Jenomže jsou tu i ti, kteří se neradi kloužou, ale preferují trošku jiný styl zimní zábavy. A přesto pořád chtějí luxus a styl. A právě pro takové Delta4x4 upravila Mercedes-Benz G 500, kterému místo kol nadělila sněžné pásy.

Přečtěte si také:  Tohle je nejzajímavější Dacia Duster na světě. Je to totiž pick-up se sněžnými pásy

Auto bylo upraveno přímo na přání konkrétního zákazníka, který má ve švýcarských alpách horskou chatu. Vzhledem k tomu, že leží ve výšce asi 3000 metrů nad mořem, je jasné, že standardní Géčko by nemělo šanci. Aby to upravené mělo, muselo být zvýšeno o 20 centimetrů, jinak by se pásy a veškerá jejich technika neměla šanci. Auto dostalo nové pružiny, speciální offroadový kit a k tomu také upravené blatníky. Výhodou je, že nejde o trvalou úpravu, pásy je možné kdykoliv vyměnit za standardní kola.

Jakkoliv je tato úprava určena pro konkrétního zákazníka, dalším zájemcům úpravce dveře rozhodně nezavírá. Jen upozorňuje, že to není levné. Jen samotné pásy vyjdou asi na 50 000 eur, tedy přibližně 1,2 milionu korun. A to je teprve začátek. Nastavení celé techniky tak, aby fungovala, a homologace celého systému vyjde na podobnou částku. Upravený podvozek od Delta4x4 stojí dalších 19 000 eur, tedy bezmála půl milionu korun. A dalších 20 000 eur stojí nové blatníky, nárazníky, podběhy a další maličkosti.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *