DeLorean na dálkové ovládání existuje a dokonce i funguje!

Autor: Anina Russová - 5. 8. 2019


Kdo z vás někdy viděl film ‚Návrat do budoucnosti‘, jistě také zná DeLorean DMC-12. Vpravdě ikonické auto, které na první pohled zaujme svým vzhledem, se ale z nějakého důvodu moc oblíbeným nestalo. Našlo se jen pár tisíc odvážných zákazníků, kteří si ho v době největší slávy koupili. To dnes je to jiná. DeLorean zažívá mezi sběrateli malou revoluci a neprodává se úplně za levno.

DeLoreanů upravených podle filmu jsme viděli velkou spoustu, ale ještě jsme neviděli ani jediný, který by jezdil přes dálkové ovládání. Navíc na totožné dálkové ovládání, které má označení Futaba FP T7UAF s nímž svůj filmový DeLorean ovládal sám doktor Emmett Brown.

Jak ale ukáže přiložené video, jeden takový DeLorean existuje a je naprosto fantastický!

Márty a doktor zachraňují ve svém DeLoreanu Českou republiku, seznam mají dlouhý

Celá stavba vznikala šest měsíců, po kterých měl ale majitel v rukou jen prototyp. Ten bylo potřeba další tři měsíce ladit k dokonalosti. A povedlo se! Auto má v sobě dokonce chytrý systém, který když ztratí „z dohledu“ dálkové ovládání, auto prostě zastaví. Celé je to naprosto úžasné, počínaje speciálně upraveným posilovačem řízení z Opelu Corsa až po šestiválec o objemu 2,8 litru, který DMC-12 pohání pomocí výkonu 130 koní. Standardně měl DeLorean v technickém průkazu uvedenou maximální rychlost 209 km/h, ovšem tento konkrétní zvládne jen 160 km/h. Je to nejen kvůli bezpečnosti, ale také proto, že veškeré filmové rekvizity v autě i na karoserii přidali autu pořádnou porci hmotnosti navíc.

Nejlepší na tom celém je i to, že v Nizozemí, odkud pochází tvůrce tohoto projektu jménem Bjorn Harms, můžete s takto upraveným autem zcela legálně na silnici. Nikdo vám na to vůbec nic neřekne. :)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek