DeLorean je zpět a představil elektromobil Alpha5. Znovu ukázal neuvěřitelné tvary

Od Anina Russová | Zdroj a foto: DeLorean - 31. 5. 2022 0

Pojem DeLorean DMC-12 je známý hlavně díky filmu Návrat do budoucnosti, který mu zajistil slávu. Jakkoliv jeho majitelé tvrdí, že nejde o žádný velký výkřik techniky, svými tvary se tento vůz nesmazatelně zapsal do automobilové historie. Ovšem značka DeLorean v posledních letech skoro jako kdyby neexistovala. To se ale mění. Prvním modelem nové éry značky je Alpha5, která svými tvary právě na DMC-12 odkazuje, jinak je ale úplně jiný.

Design auta si na povel vzalo italské studio Italdesign a rozhodně se toho nebálo. Tak velké křídlové dveře snad žádné jiné auto ještě nemělo. Každý kousek karoserie byl navrhován jak s důrazem na design, tak také na aerodynamiku. Zaoblený přední blatník v sobě ukrývá nabíjecí port a úzké světlomety mají opticky prodlužovat linii auta. Mimochodem, koeficient odporu vzduchu tohoto modelu je pouze 0,23.

Přečtěte si také:  DeLorean na dálkové ovládání existuje a dokonce i funguje!

Podobně futuristický je také interiér. Řidič má k dispozici masivní plně digitální přístrojový štít a po pravé ruce ještě velký dotykový displej. Zajímavé je, že auto dostalo zadní sedadla. Nad hlavou tam sice posádka moc místa mít nebude, ale přístup na ně bude díky těm obřím dveřím bezproblémový.

Jak už jsme řekli, jde o elektromobil, ale DeLorean je ohledně přesné technické specifikace poněkud skoupý na slovo. Víme to, že dostal baterii o kapacitě 100 kWh, zvládne maximálně 150 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h mu zabere jen 3,4 sekundy. Dojezd by se měl pohybovat kolem 500 kilometrů. Automobilka tvrdí, že jde o hodnoty základní verze, dá se tedy očekávat, že časem přibydou další.

Přečtěte si také:  Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu elektromobilu Enyaq Coupé iV

V plánu je vyrobit jen asi 88 kusů. A to je další odkaz na slavný film, protože hlavní hrdina cestoval v čase právě po dosažení 88 mil za hodinu. V plánu je ale vyrobit i verzi se spalovacím motorem, mluví se dokonce o osmiválci. Alpha5 pak bude uvedena v rámci letošní Pebble Beach, přičemž výroba by se měla rozběhnout v roce 2024.