Dáváte si za jízdy nohy na palubní desku? Tak teď už určitě nebudete

Autor: Anina Russová - 13. 8. 2017


Když se teď v létě rozhlédnete na silnicích kolem sebe, určitě si všimnete několika, především spolujezdkyň, které si v rámci pohodlí odloží nožky na palubní desku. Že to ale není vůbec dobrý nápad dokáže následující příběh.

Ano, tohle dělají především dámy. V autě to pro ně při dlouhých cestách na sedadle spolujezdce nemusí být pohodlné, a tak si prostě natáhnou nohy před sebe a položí si je na palubní desku. Pokud pomineme fakt, že to není moc hygienické a už vůbec to není estetické, je to hlavně velmi nebezpečné. Své o tom ví Audra Tatum, mladá žena z Ameriky, která takto cestovala celkem běžně.

Cestovala tak i ve chvíli, kdy jela s manželem a dcerou po okresní silnici ve státě Georgia. Na křižovatce jim ale bohužel nedalo přednost jiné auto, což vyústilo v nehodu. Ta se stala v rychlosti asi 72 km/h, což samozřejmě aktivovalo airbagy, a právě ten, který byl před ní, ji svou silou vystřelil nohu z palubní desky přímo do obličeje.

Výsledkem je čtyřikrát zlomená stehenní kost, zlomený kotník, zlomený nos i kůstky v rameni. Podle záchranářů, kteří u nehody asistovali, by byla bývala od nehody byla schopna odejít po svých, pokud by v autě neseděla tak, jak seděla. Nikdo jiný totiž při nehodě nebyl nijak výrazně zraněn, šlo maximálně o odřeniny.

Audra má nyní za sebou několik operací, při kterých jí byla do stehna voperována kovová tyč připevněná šrouby do kyčle a kolene. Další sadu šroubů má v kotníku. Už teď ví, že rekonvalescence bude velmi dlouhá a bolestivá. A přitom stačilo, aby si v autě sedla tak, jak má.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru