Když se teď v létě rozhlédnete na silnicích kolem sebe, určitě si všimnete několika, především spolujezdkyň, které si v rámci pohodlí odloží nožky na palubní desku. Že to ale není vůbec dobrý nápad dokáže následující příběh.

Ano, tohle dělají především dámy. V autě to pro ně při dlouhých cestách na sedadle spolujezdce nemusí být pohodlné, a tak si prostě natáhnou nohy před sebe a položí si je na palubní desku. Pokud pomineme fakt, že to není moc hygienické a už vůbec to není estetické, je to hlavně velmi nebezpečné. Své o tom ví Audra Tatum, mladá žena z Ameriky, která takto cestovala celkem běžně.

Přečtěte si také:  Na Google Maps najdete i bouračku. A nejde o nějaký decentní ťukanec

Cestovala tak i ve chvíli, kdy jela s manželem a dcerou po okresní silnici ve státě Georgia. Na křižovatce jim ale bohužel nedalo přednost jiné auto, což vyústilo v nehodu. Ta se stala v rychlosti asi 72 km/h, což samozřejmě aktivovalo airbagy, a právě ten, který byl před ní, ji svou silou vystřelil nohu z palubní desky přímo do obličeje.

Výsledkem je čtyřikrát zlomená stehenní kost, zlomený kotník, zlomený nos i kůstky v rameni. Podle záchranářů, kteří u nehody asistovali, by byla bývala od nehody byla schopna odejít po svých, pokud by v autě neseděla tak, jak seděla. Nikdo jiný totiž při nehodě nebyl nijak výrazně zraněn, šlo maximálně o odřeniny.

Přečtěte si také:  Tři roky ve vězení a milionové odškodné. Soud potvrdil trest pro řidiče Fordu Mustang, který způsobil smrtelnou nehodu

Audra má nyní za sebou několik operací, při kterých jí byla do stehna voperována kovová tyč připevněná šrouby do kyčle a kolene. Další sadu šroubů má v kotníku. Už teď ví, že rekonvalescence bude velmi dlouhá a bolestivá. A přitom stačilo, aby si v autě sedla tak, jak má.