Další troubové blokovali dobíjecí stanice. Policie se s nimi nepárala

Autor: Anina Russová - 29. 12. 2019


Občas se stane, že někteří řidiči zablokují dobíjecí stanici autem, které jezdí na benzin či naftu. Pokud se to v rámci stresu a nepozornosti stane omylem a takto špatně parkující řidič se omluví a chybu napraví, dá se to pochopit. Ale už i u nás vídáme velkou spoustu řidičů, kteří dobíjecí stanice blokují schválně.

Se dvěma takovými se potkal majitel Tesly a uživatel Twitteru, kterého na této sociální síti najdete pod přezdívkou Dollarn9ne. Ten před několika málo dny přijel k jednomu obchodnímu centru s tím, že si Teslu dobije. Jenomže to neklaplo. Nejen, že v místě dobíjecích stanic byla celkem fronta dalších vybitých elektromobilistů, ale dvě dobíjecí místa blokovali řidičů Fordů se spalovacími motory.

https://twitter.com/dollarn9ne/status/1208527229795258368

Mohl sice odjet a najít si jinou dobíjecí stanici, ale naštvanost na ty dva vyhrála. Na toho jednoho si dokonce počkal, a když přišel k autu, upozornil ho na to, že parkuje opravdu nevhodně. Čekal omluvu a vysvětlení, ale místo toho přišla „Kalouskova jednička“. To ho naštvalo natolik, že na místo zavolal policii a požádal o vyřešení.  

Obě auta nakonec byla odtažena a to včetně toho, jehož majitel už byl poblíž. Krom ceny za odtah oba výtečníci dostali ještě pokutu za špatné parkování. Ano, tohle je řešení problému, ale fascinuje nás, že vůbec takový problém nastane.

Mimochodem, i u nás může policie zakročit. Pokud vy, jako řidič elektromobilu budete chtít nabíjet a u stanice bude stát auto, které tam opravdu nemá co dělat, můžete policisty zavolat. Záleží pak na tom, jestli je dobíjecí stanice provozovatelem správně, tedy dle zákona, označena. Pokud ano, majitel auta se stejně jako v případu popsaném výše z Ameriky dočká pokuty a odtahu.

Blokovat dobíjecí stanici pickupem nebyl dobrý nápad. Policie neměla pochopení

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru