Zaznamenali jste fenomén řidičů velkých pick-upů, kteří s gustem blokují parkovací místa u dobíjecích stanic? V Americe jde o oblíbenou kratochvíli těch, kteří tak dávají najevo, co si o elektromobiltě myslí. Často se stává, že na místech u dobíjecích stanic stojí celé dny pick-upy a další auta se spalovacími motory, jejichž řidiči se svým ne moc inteligentním chováním ještě chlubí na sociálních sítích.

Před časem jsme vám ukazovali, že některé majitele Tesel není radno štvát. Tady najdete odkaz na článek o tom, jak jeden pick-up dostal od Tesly za takové blokování pořádně na frak. A zatímco až doposud šlo hlavně o americkou zábavu, vypadá to, že se začíná dostávat i do Evropy. Konkrétně třeba do Německa, kde Tesla Supercharger zablokoval Fordem F-150 Raptor. Jeho nápad ale s nadšením nepřivítala policie, která jej během chvilky nechala odtáhnout na policejní záchytné parkoviště.

A nesmyslná válka mezi pick-upy a elektromobily má i další podobu. Zachytil ji jeden z řidičů Tesly Model 3 na kameru. Ze záběrů v přiloženém videu je patrné, že na Teslu výfukovými spalinami „zaútočil“ majitel obřího černého pick-upu. Mohlo by se zdát, že šlo o náhodu, ale ve videu je vidět, že řidič pick-upu se před Teslu doslova nacpal, prošlápl plynový pedál tak, aby mu z výfuku vyletěl kýbl sazí a pak zase rychle zmizel.

Těžko říct, co je hloupější? Blokování dobíjecích míst nebo tohle? Vtipné popichování a vzrušené debaty obou skupin chápeme a často nás jejich sledování třeba na sociálních sítích baví. Případy, jako jsou tyto, ale nechápeme. Je to prostě hloupé.