tesla-model-s-odtahne-pick-up-od-superchargeru-video

Neparkujte na Tesla Superchargerech nebo by vás řidiči Tesel mohli odtáhnout

Autor: Pavel Srp - 4. 1. 2019


Řidiči elektromobilů Tesla mají oproti řidičům jiných elektromobilů velkou výhodu, i když v České republice vlastně až tolik ne. Mluvím o tom, že si svá auta mohou dobíjet u rychlodobíjecích stanic Tesla Supercharger, které pro ně americká značka postavila (a stále staví). Jenže na těch parkují často i řidiči běžných, neelektrifikovaných aut a zabírají tak místo dobíjeníchtivým řidičům tesel.

Neděje se to jen v zahraničí, ale i u nás. Často je to k vidění třeba na vůbec prvním Tesla Superchargeru, který byl v České republice. Ten se nachází u dálnice D1 u Humpolce. Když tam zastavíte, uvidíte, že u stojanů často parkují běžná auta a jejich posádka u nich není. Když jste majitel tesly a potřebujete dobít, tohle vás naštve!

Američan z přiloženého videa ale ukazuje, že pokud bude chtít, s takovým blokujícím autem si hravě poradí. Dokáže, že jeho Tesla Model X zvládne auto od stojanu bez problémů odtáhnout. Nevybere si k tomu ale jen tak nějaké auto, ale obrovský americký pick-up Chevrolet Silverado.

Neděste se, nejde o auto jednoho z těch, kteří mu blokují dobíjecí stojan, ale je to auto jeho sestry (ta má docela vkus, co? :D ). K pick-upu uváže popruh, jeho druhý konec zahákne za tažné zařízení na své tesle a rozjede se. Více než dvou a půl tunový chevrolet odtáhne jako by nic nevážil!

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru