V září loňského roku jsme vás informovali o upraveném Dodge Ram, který měl být naladěný na asi 3000 koní. Tohle obrovské stádo, pokud by vše fungovalo tak, jak má, by pro jeho úpravce znamenal velký úspěch. Ovšem pro jeho potvrzení bylo potřeba absolvovat měření na brzdě a několik závodů ve sprintu. Tehdy veškeré pokusy skončily právě na té brzdě. Motor auta nevydržel ten velký nápor a rozletěl se na prvočinitele. Před několika málo dny, tedy bezmála rok po této nepříjemné nehodě, se stejná parta lidí vrátila na brzdu a na závody. A dopadlo to stejně špatně. Vlastně ještě o fous hůř, protože tentokrát kusy motoru doletěly až mezi diváky.

Přečtěte si také:  Městští policisté z Lázní Bohdaneč mají nový služební vůz. Je to opět americký Dodge Charger

Ačkoliv mají dieselové motory Cummins jsou sice známy pro svou odolnost, ostatně, právě proto si jej vybírají právě různí úpravci k honbě za až nesmyslnými výkony. Jenomže právě ta vysoká čísla jsou tak trošku kámen úrazu. Pak totiž stačí maličkost a motor se odporoučí do věčných lovišť, jako v tomto případě, kdy 3000 koní už prostě bylo moc.

 

Už na trati během sprintu mělo auto problém. Nechtělo se mu jet naplno a jeho chod také nebyl úplně zdravý. Zkáza ale přišla až na brzdě. Jakmile řidič v autě naplno šlápl na plyn, došlo k masivnímu výbuchu. Při něm na poslední chvíli uskočila obsluha motorové brzdy, která stála u řidiče. Ten vše zvládl naštěstí bez zranění, k čemuž jistě přispělo i to, že v autě seděl v helmě.

Extrémně upravenému pick-upu s výkonem skoro 3000 koní během testu explodoval motor

Exploze byla tak silná, že roztrhala motor na kousky. Doslova. Válce se roztrhly a písty odletěly daleko od auta. Jeden udělal díru v nedaleké reklamě, další dopadl mezi diváky. Naštěstí se nic nestalo, dotyčný, na kterého mířil, včas uhnul. Co konkrétně stálo za roztržením motoru a explozi zatím není úplně jasné, sešlo se ale prý více problémů, které vyústily v to, co je detailně natočeno na videu výše.