Zátěžové testy na motorové brzdě jsou u výrazně upravených aut vítané, není ale radno zapomínat na to, že jde o extrémně nebezpečný test, při kterém se může stát cokoliv. Už jsme viděli auta, kterým se přetrhl popruh, který je jistil, auta, kterým praskly pneumatiky nebo tuningové počiny, kterým během testu odešel motor. Právě do poslední jmenované skupiny patří i upravený pick-up z videa. Nicméně v jeho případě nejde o to, že by motor nevydržel. On totiž zcela explodoval.

Vše se stalo o uplynulém víkendu v Ogdenu v Utahu, kde se konala akce s názvem Weekend on the Edge. Ukázka upraveného pick-upu společností Industrial Injection Diesel Performance byla vrcholem akce, protože jejich stroj má výkon 2920 koní. Jde o auto, jaké se nepodobá žádnému jinému na světě, absolutní monstrum. Jenomže už je po něm a chybělo málo a mohla to odnést také posádka.

View this post on Instagram

We're so glad that @bacablackp3arl and @ride331 walked away with few minor scratches… Absolute something else… Thanks to @dieselworldmag and @nataliekortiz for capturing this crazy video… 😱 . – – @fassfuelsystems @yukongearandaxle @theoriginalfluidampr @amsoilinc @diamondpistons @cp_carrillo @beansdieselperformance @valair1 @puredieselpower @hamiltoncams @iceboxperformance @randys_transmissions . – – #cumminsdiesels #cumminsengine #diesel #dieselvideos #truckvideos #industrialinjection #racing #truvk #ramtrucks #fassfuelsystems #fass #iceboxperformance #icebox #dieselpower #dieselperformance #enginepower #enginebuilder #amsoil #toxicdiesel #cummins #cumminsengine #cummins #randystransmission

A post shared by IndustrialInjection.com (@iidiesel) on

Nevíme, jaké všechny úpravy byly na autě provedeny ani to, co vlastně bylo pod kapotou.  Jisté je, že původní místo všechny součástky z motoru opustily opravdu se vší parádou. Řidič celou dobu sedí v autě, které ani nemá dveře a prostě jen drží plyn na zemi. Test měl ukázat, jak na tom auto ve skutečnosti je jak s výkonem, tak točivým momentem, který musel být neuvěřitelný.

Přečtěte si také:  700koňový rodinný Volkswagen Sharan vypadá nenápadně, ale střílí plameny z výfuku

Při jednom z plných sešlápnutí plynu se ale najednou ozvala rána a z pod kapoty vyšlehly plameny. Současně s tím se motor rozletěl do všech světových stran. Když si videu zastavíte v době výbuchu, uvidíte dvě velká turba a dokonce i blok motoru, kterak si razí cestu směrem vzhůru.

Je neuvěřitelné, že se nikomu nic vážného nestalo. Posádka by měla být jen v šoku.