dalnice-d1-modernizace

Další dopravní peklo. Na D1 začíná nová rozsáhlá oprava asfaltu

Od Anina Russová | 9. 6. 2018 0

Úderem dneška se připravte na velké komplikace na dálnici D1. Silničáři se nově vrhli na úsek mezi 12. a 16. kilometrem ve směru na Prahu, kde prý neodkladně musí vyměnit asfaltový povrch. S informací přišla Česká televize.

Těžko říct, jak dlouho nás silničáři a ministerstvo dopravy hodlají na dálnici D1 ještě trápit. Jisté ale je, že neustále přidávají další a další zkoušky naší trpělivosti, nervů a v některých případech i technické zdatnosti našeho vozového parku.

Stavební firma před Prahou musí prý okamžitě vyměnit asfaltový povrch, který je zde 20 let starý. Zároveň s ním budou rovnou vyměněna betonová a ocelová svodidla, TSK opraví odvodnění, dopravní značení, mosty i protihlukové stěny. Jenomže jde o místo, kde jsou v každém směru 3 jízdní pruhy a denně zde projede průměrně 83 tisíc aut. Jakmile tedy silničáři jeden nebo i dva pruhy v každém směru uzavřou, budou se zde tvořit dlouhé kolony.

Podle ČT bude během první etapy (celkem budou čtyři), která potrvá do konce června, doprava vedena třemi pruhy na Brno a dvěma na Prahu. Následně od poloviny července do začátku srpna bude provoz omezen na tři pruhy směrem na Brno a dva na Prahu. Od poloviny července do začátku srpna bude opět provoz omezen na tři pruhy směrem na Brno a dva na Prahu.

Celá oprava by měla trvat do konce srpna. Ale nejásejte. Hned na jaře příštího roku TSK začne pro změnu opravovat také úsek mezi 12. a 9. kilometrem ve směru na Prahu.