Když se na jaře znovu rozbíhaly velké opravy a omezení na dálnici D1, varovalo Ministerstvo dopravy řidiče, aby si ve zúžených úsecích dali velký pozor na rychlost. Většina těchto míst je totiž osazena radary a dohlíží tak na dodržování maximální povolené rychlosti 80 km/h. Kromě nich ale samozřejmě na dodržování maximální povolené rychlosti dohlíží také policisté, většinou ve Škodách Superb v civilním provedení. Jedna taková hlídka v sobotu 10. července změřila a následně zastavila řidiče staršího BMW, který právě ve zúžení jel o 67 km/h rychleji než mohl.

Stalo se tak na 125. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno. Řidič byl hlídkou odveden na odpočívadlo na 130. kilometru, kde prošel testem na přítomnost alkoholu a to s negativním výsledkem. Vzhledem k tak vysokému překročení rychlosti, tím policejní práce vlastně skončila. Dále totiž řidiče jen ztotožnili a veškeré jeho údaje předali do správního řízení. Takto vysoké překročení rychlosti totiž není možné řešit na místě.

Přečtěte si také:  Pozor na jízdu v zúženém pruhu. Ne všechna auta do něj kvůli šířce smí a ta příliš široká může čekat pokuta

Od úřadu se řidič dočká pěti trestných bodů, pokuty až 10 000 Kč a nejspíš i ztráty řidičáku a to na dobu od šesti měsíců až po jeden rok. Pokud by jel takto rychle v úseku, kde je povolena rychlost 130 km/h, pokuta by ho také neminula, ale celkový trest by ani náhodou nebyl tak přísný.

Zdroj: Policie ČR

Ovšem policisté jsou k překročení rychlosti ve zúžených úsecích nekompromisní. Důvod je prostý. Jde hlavně o bezpečnost. Dana Čírtková, policejní mluvčí kraje Vysočina k tomu řekla: „Jízda takovou rychlostí v modernizovaném úseku po dálnici D1, kde jsou pro provoz určeny dva zúžené jízdní pruhy, a proto je zde stanovena nejvyšší povolená rychlost na 80 km/h, je neuvěřitelným hazardem, a to zvláště v současném období, kdy je na dálnici D1 zvýšený provoz z důvodu odjezdu na dovolené a právě v úsecích s dopravním omezením se mohou tvořit nárazově kolony. Řidič s rychle jedoucím vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla. Tento řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.“

4 komentáře

  1. …ti prašiví černí mrchožrouti,zločini horší gestapa a SS dohromady nikdy nepochopí,že i 20 ti leté BMW je bezpečnější než oplastovaná teploušská krabice superb,která má komponenty náprav dimenzovány asi jako starý wartburg,řídící tyčky jak malíčky mimina a namísto nosného prvku podběhů bakelit lisovaný z pet flašek.
    Už aby natrefili na nerváka,co bude mít pod sedadlem kalacha a který to těm zlodějským honícím parchantům vysvětlí.

  2. Kdyby se ti zmrdi fízláčtí starali radši o užitečné věci,to,že tady židovláda provádí genocidu a beztrestně rozkrádá státní rozpočet,to ty kriply nezajímá,měli by jít všichni ke zdi!!!

Přidat komentář