Dakar završil úspěšnou sezónu týmu KM Racing. Ta nová bude ještě pestřejší + video

Autor: Anina Russová - 25. 1. 2016


Rallye Dakar jednoznačně patří mezi ty nejtěžší a fyzicky i psychicky nejnáročnější závody na světě. Každoročně se ho účastní velké množství kamionů, automobilů, bugin i motorkářů, ale do cíle bohužel nedojedou všichni. Letošní ročník Rallye Dakar nebyl jiný a mimo jiné i skvělé přípravě může být závodní tým KM Racing vděčný nejen za to, že dojeli v pořádku, ale že nakonec dojeli na celkem zajímavém místě.

Martin Macík mladší, tedy pilot závodního Liazu, si dal před závodem cíl umístit se do 15. místa. Vzhledem k náročnosti trati a několika velkým technickým problémům se jemu i celé jeho posádce nakonec vydařilo „jen“ místo devatenácté. Když přihlédnete k faktu, že Martin jel jako pilot tuhle soutěž podruhé, a k faktu, že na start se postavilo 55 kamionů, je to hodně hezké umístění. Do cíle závodu navíc původního startovního pole dorazilo jen 41 posádek.

S Martinem i jeho posádkou jsme se krátce setkali minulý týden v pátek, kdy jsme nejen vyslechli shrnutí celého závodu, ale nechybělo ani pár poměrně vtipných historek. Nejvíce všechny rozesmál dotaz na to, kam vlastně posádka chodí během závodu na záchod. I když jsme se nad touhle otázkou zasmáli vážně všichni, odpověď vlastně tak vtipná není. Nejen, že posádka nemá moc čas dodržovat pitný režim, ale navíc se také extrémně potí a navíc vysoká nadmořská výška způsobuje potíže se zažíváním.

„Rallye Dakar nás důkladně prověřila a myslím, že jsme obstáli se ctí. Potvrdili jsme si, že jsme skvěle sehraný tým. Každý z nás ví, jaký je jeho úkol, všichni věříme v dobrý výsledek a jsme ochotni udělat pro něj maximum. Technika také fungovala obstojně. Získali jsme další podněty, jak auto vylepšit, aby za rok dokázalo jet ještě rychleji a spolehlivěji. Letos nás zabrzdila smolná kardanová hřídel, na kterou si ještě posvítíme. Zároveň jsem, jako pilot, načerpal množství cenných zkušeností, které mi dodaly jistotu pro příště. Celý rok chceme pokračovat v intenzivním tréninku, abychom posílili fyzičku, která, jak se ukázalo, je rozhodující zejména v krizovějších situacích,“ hodnotí letošní start v Rallye Dakar Martin Macík.

My Martinovi i jeho posádce gratulujeme a držíme palce pro příští rok! A pokud byste se chtěli i vy na chvilku stát členem týmu, není to nic těžkého. Jako každý rok, i letos pořádá tým KM Racing pravidelné jarní testování závodních strojů v tuniské poušti, která svým terénem dobře simuluje prostředí písečných etap na Rallye Dakar. Právě na takovou poněkud akčnější dovolenou můžete vyrazit s nimi. Veškeré podrobnosti najdete na jejich webových stránkách.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru