2022-zahajeni_vyroby-FUSO_Canter

Daimler Truck zahajuje v Evropě výrobu a prodej nové generace lehkého užitkového vozidla FUSO Canter

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mercedes-Benz Trucks -  10. 12. 2021


FUSO, japonská dceřiná firma společnosti Daimler Truck a jeden z předních výrobců užitkových vozidel v Asii, zahajuje v Evropě produkci nového modelu FUSO Canter. Od prosince 2021 sjíždí z montážní linky evropského výrobního závodu FUSO v portugalském Tramagalu nejnovější generace dnes už legendárního lehkého užitkového vozidla. Spuštění výroby a zahájení prodeje nového modelu FUSO Canter je dalším milníkem v jeho úspěšné historii.

Nová generace modelové řady Canter přesvědčí moderní, nově tvarovanou kabinou, vyšší úrovní bezpečnosti a vylepšeným komfortem. Nový model FUSO Canter navíc splňuje emisní normu EURO VI – STEP E díky nově vyvinuté kompaktní výfukové soustavě. Zákazníci si mohou nová vozidla FUSO Canter objednávat v prodejní síti značky FUSO v celé Evropě už od srpna 2021.

Přečtěte si také:  Registrace osobních automobilů byly v srpnu srovnatelné s rokem 2021. Za prvních osm měsíců jde ale o pokles o víc než 12 %

Philipp Panter, vedoucí oddělení prodeje, marketingu a zákaznických služeb ve společnosti FUSO Europe, k tomu říká: „FUSO Canter je díky nejmenšímu průměru otáčení ve své třídě, vysoké užitečné hmotnosti a mnohostrannosti již desítky let mezinárodním bestsellerem v kategorii lehkých nákladních vozidel. Od uvedení na trh v roce 1963 bylo na celém světě vyrobeno již více než 4,5 milionu vozidel FUSO Canter. Máme velkou radost, že po dnešním zahájení výroby budeme moci našim evropským zákazníkům nabídnout výrazně vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu ve spojení s novým, moderním designem kabiny.“

2022-FUSO_Canter

Model FUSO Canter z Tramagalu byl sice vyvinut v Japonsku, ale vyrábí se v Evropě. Většina jeho dílů pochází od více než 90 evropských dodavatelů, mimo jiné motor, komponenty náprav, pružiny, brzdy, pneumatiky, přední světlomety a světla, sedadla a velká část obložení interiéru. Z Japonska dováží FUSO především díly, které jsou náročné na zpracování, jako například části kabiny a rámu vozidla, ale také díly náprav, volant, topení a klimatizaci nebo inovativní dvouspojkovou převodovku Duonic.

„Dnešní zahájení výroby je pro nás všechny zde v evropském výrobním závodě FUSO v Tramagalu okamžikem, na který jsme hrdí. Od roku 1980 jsme zde vyrobili již téměř 240 000 nákladních vozidel FUSO. Nyní na tento odkaz navazuje nový model FUSO Canter, který od dnešního dne sjíždí z montážní linky a jako vždy spolehlivě splňuje náročné standardy kvality společností FUSO a Daimler Truck,“ říká Jorge Rosa, prezident a generální ředitel společnosti Mitsubishi Fuso Truck Europe.

Přečtěte si také:  Toyota v Evropě spouští výrobu hybridního pohonu 5. generace

Závod Tramagal, který se nachází přibližně 150 kilometrů severovýchodně od Lisabonu, vyrábí modely FUSO Canter a FUSO eCanter s výhradně elektrickým pohonem. V souladu s cíli společnosti Daimler Truck v oblasti trvalé udržitelnosti evropských výrobních závodů usiluje portugalský podnik o dosažení neutrální bilance emisí CO2 při výrobě už v roce 2022.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *