bmw-m2-cs-dahler-tuning- (3)

Modely BMW M jsou rychlá a výkonná auta, ale to neznamená, že se to ještě nedá vylepšit. Důkazem budiž nejnovější počin švýcarského tunera jménem Dähler. Ten se podíval na zoubek exkluzivnímu BMW M2 CS.

Dähler nabízí dva stupně výbavy. Ten základní, označovaný jako Stage 1, je chiptuning. V rámci toho bude zvýšen výkon ze sériových 331 kW/450 koní na 382 kW/520 koní a točivý moment z 550 Nm na 700 Nm. Mimochodem nové BMW M3 Competition má 380 kW/510 koní a 600 Nm.

Přečtěte si také:  Novitec upravil McLaren Senna. Vyměnil i výfuk a zní vážně bláznivě

A pak je tu ještě Stage 2, která je ještě výraznější. Z motoru totiž dostane 405 kW/550 koní a točivý moment 740 Nm. Maximální rychlost může být v obou verzích úpravy zvýšena odblokováním omezovače rychlosti z původních 280 km/h na 302 km/h.

Jak se změnilo zrychlení z 0 na 100 km/h úpravce neřekl, ale zadní pneumatiky budou mít s přenosem výkonu na silnici opravdu hodně práce, takže dosáhnout i sériových čtyř sekund bude poměrně složité. V pružném zrychlení ale najde upravené BMW M2 CS jen málo schopných soupeřů.

Švýcarský úpravce Dähler nabízí i další úpravy. Jde také o nový výfukový systém, sportovní tlumiče podvozku i snížené pružiny, ale také nová kola. V případě auta z fotek jde o disky vlastní výroby s rozměry 9×20 palců vpředu a 10.5×20 palců vzadu, obouvající pneumatiky Michelin.

Přečtěte si také:  Velká kola se do terénu nehodí? Vossen s upraveným Mercedesem třídy G ukazuje, že to není pravda

V nabídce jsou ale i prvky úprav, které využijete na okruhu. Do auta vám totiž úpravce může namontovat sportovní sedadla, bezpečnostní rám a spoustu dalších podobných vychytávek.