2020 - Dacia SPRING show car_

Značka Dacia zůstává věrná své pověsti výrobce vozů, jenž udává směr automobilového trhu, a nyní zahajuje novou éru své historie prezentací Dacia Spring: jde o showcar který předznamenává první elektrický model Dacia. Dacia Spring electric showcar zahajuje dostupnou elektrickou revoluci.

Za 15 let Dacia způsobila rozruch na trhu s automobily, zejména revolučními vozy Logan (na trhu nových vozů) a Duster (na trhu SUV). Značka dokázala držet krok s dobou a přizpůsobit se potřebám uživatelů. Přitom zůstává věrná svým původním hodnotám: nabízet jednoduché, moderní, spolehlivé a robustní vozy za dobrou cenu. Skutečná success story, díky níž si získala 6,5 milionu zákazníků a prosadila se jako evropský lídr prodeje osobních vozů s modely Logan, Sandero a Duster.

Nová rEVOLUCE Dacia

Dacia Spring se začleňuje do vize skupiny Renault, kterou je poskytování dostupné a trvalé mobility všem, přičemž respektuje hodnoty a filozofii značky Dacia.
Předznamenává 100% elektrické 4místné auto do města, aby zpřístupnilo snazší a čistší mobilitu, pokud možno každému. Jde o pětidveřový vůz do města, který jde s dobou a spojuje v sobě jednoduchost, robustnost a dostupnost.

Lehká a kompaktní sériová verze Dacia Spring cílí na dojezd kolem 200 km (WLTP). Zaručuje víceúčelovost umožňující bezstarostné využití ve městě a v příměstských oblastech.

Přečtěte si také:  Millennium Falcon může závidět. Nový Volkswagen ID.3 zní jako mezigalaktická vesmírná loď

Tento model bude k dispozici v průběhu roku 2021.

Elektrizující auto do města, které nedbá na konvence

Karoserie ve světlém odstínu šedi, zvýrazněným matnými fluorescenčními oranžovými jiskřičkami, reliéfními prvky (oblouky kol, střešní lišty, lišty na spodku dveří), zvýšená světlá výška, přední i zadní spoilery jako součást nárazníků – Dacia Spring electric showcar je elektrické a elektrizující auto do města, které rozhodně nedbá na konvence. Jeho výrazný vzhled SUV a malé rozměry z něj činí ideální vůz pro bezstarostné každodenní využití.

Zvláštní péče byla věnována funkcím osvětlení. Přední světla 100% LED jsou rozdělena do dvou úrovní: vodorovná linka na horní části a 4 grafické prvky začleněné do spoileru. Čtyři zadní světla, rovněž 100% LED tvoří dvojité Y. Tyto prvky ohlašují budoucí světelnou identitu modelů Dacia.

Přední maska modelu Dacia Spring electric showcar s novou světelnou signaturou, kapotou s žebrováním a specificky zpracovanou maskou chladiče vyzařuje energii a robustnost.

Dvojí budoucnost na trhu

Se svým 100 % elektrickým pohonem a baterií přizpůsobenou každodennímu provozu odpovídá Dacia Spring praktickým potřebám městské a příměstské mobility. Je robustní a soukromým uživatelům i podnikům zpřístupňuje výhody elektromobilů: snadnou řiditelnost, nehlučné fungování, žádné vibrace, žádné emise během provozu atd. Kromě toho se snadno nabíjí a vyžaduje pouze nepatrnou údržbu.

Přečtěte si také:  Tesla Model S P100D a Mercedes-AMG GT 63 čtyřdveřové kupé na sprintu. Jak to dopadne?

Dacia Spring představuje tak ideální řešení pro nové služby mobility, například firmy podnikající v oblasti carsharingu. Jeho sériová verze bude tudíž nabízena i těmto cílových skupinám, na něž se skupina Renault široce zaměřuje s největším autoparkem sdílených elektromobilů (7 800 ZOE, Kangoo Z.E. a Twizy).

Dacia-Spring