Nová generace Dacii Sandero přišla na trh s jedním poměrně zajímavým řešením. V nižších výbavách nemá displej multimédií, ale místo toho má držák na mobilní telefon. K tomu má aplikaci Dacia Media Control, pomocí níž si multimediální systém můžete udělat ze svého telefonu.

Dacia patří za auta, u nichž se klade důraz na nízkou cenu. Řešení, které přinesla nová generace modelu Sandero, toho využila hodně zajímavým způsobem, který by možná ocenili i řidiči mnohem dražších aut. V nižších výbavách totiž dostanete auto bez displeje multimédií v palubní desce.

Přečtěte si také:  Rusové zahájili výrobu modernizovaného kombi LADA Largus. Dostalo díly z Dacií Logan i Duster první generace

To ale neznamená, že by snad vůbec neměla multimediální systém, jen se podobně jako například v Audi TT (jen není digitální ani barevný a je výrazně menší) ovládá jen přes displej v kapličce přístrojů. Vzhledem k velikosti tohoto displeje to ale není úplně jednoduché a při jízdě je potřeba se na to hodně soustředit.

Dacia to ale vyřešila poměrně šalamounsky, protože do palubní desky – v místech, kde mají vyšší výbavy displej – nainstalovala dokovací stanici s vyklápěcími dvířky, do které lze mobilní telefon vložit. Nebojte, bude tam držet pořád, nevypadne ani při zrychlování nebo při brzdění, ale ani v zatáčkách.

Přečtěte si také:  Duster existuje i jako Renault. Má hezčí interiér a v nabídce je i s automatem

Na mobilní telefon se ale nemusíte jen dívat, vy ho můžete integrovat přímo do auta. Stačí do něj nainstalovat aplikaci Dacia Media Control, která je jak pro telefony s operačním systémem Android, tak iOS a lze ji stáhnout v oficiálních obchodech s aplikacemi. Pokud ji stáhnete a propojíte se svým autem, budete pak moci přes ni a přes telefon auto ovládat – multimédia, navigaci, telefonní hovory, palubní počítač, ale i některé další funkce. Navíc budete mít vše na očích, protože dokovací stanice je až na vrchu palubní desky. Mimochodem připojit se k autu lze přes Bluetooth, ale přímo vedle této dokovací stanice je i slot na USB, kam připojíte kabel, aby se vám telefon nevybil. 

Aplikace ale umí i další věci. Umí vás třeba navést přímo k autu, pokud jste zapomněli, kde parkujete anebo si ho od vás někdo půjčil a zaparkoval někde za rohem.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments