2021-Dacia_Sandero-a-Dacia_Sandero_Stepway- (1)

České zastoupení automobilky Dacia zveřejnilo ceny nové generace modelů Sandero a Sandero Stepway. Ceny jsou sice vyšší, ale tento rozdíl je vzhledem bohatší výbavě nových aut zanedbatelný.

Dacia Sandero a Dacia Sandero Stepway se v nové generaci liší více než v té předchozí, i proto mají každá svůj vlastní ceník. Ten pro Sandero začíná na částce 239 900 Kč ve výbavě Access s atmosférickým motorem SCe 65. Jde ale opravdu o cenu od, protože toto auto nemá moc bohatou výbavu.

Ve vyšší výbavě Essential už dostanete výkonnější, turbem přeplňovaný motor TCe 90 a základní částka poskočí na stále rozumných 274 900 Kč. Klimatizace ve standardní výbavě ale stále není. Vybrat si můžete i verzi na LPG, její základní cena je v této výbavě 289 900 Kč.

Přečtěte si také:  Dacia bude majitelům Dusterů špinit auta blátem. Do terénu a špíny se totiž prý podívá málokterý

Nejvyšší výbava Comfort nabízí ještě širší nabídku motorizací, protože TCe 90 rozšiřuje i o automatickou bezestupňovou převodovkou CVT (jde o nejdražší verzi v nabídce za 334 900 Kč) a v nabídce je i základní motor Sce 65, který stojí 279 990 Kč.

Kompletní ceník je ke stažení zde.

prvni_jizda-dacia_sandero- (2)

Ceník pro Sandero Stepway startuje na 304 900 Kč, ale už ve výbavě Essential, jejíž standardní výbava je lepší než u Sandero Essential, protože například manuální klimatizace je ve standardu. Základní cena s motorem TCe 90 začíná na 304 900 Kč, za TCe 100 LPG zaplatíte o 15 tisíc korun více.

Ve vyšší výbavě Comfort nabízí automobilka opět i verzi s CVT, za níž zaplatíte od 369 900 Kč.

Kompletní ceník je ke stažení zde.

První kilometry za volantem Dacií Sandero a Sandero Stepway ukázaly obrovský posun k lepšímu

Nová generace modelu Dacia Sandero stojí na podvozkové platformě CMF-B, tedy na stejném základu jako třeba nový Renault Clio. I díky tomu může dostat moderní pohonné jednotky, ale zejména prvky výbavy, kterými se dosud vozy rumunské značky pochlubit nemohly. Samozřejmostí je hlídání jízdního pruhu, ale nechybí ani nouzové brzdění před překážkou a podobně.

Zajímavá jsou i některé prvky základní výbavy, protože všechny verze bez výjimky dostanou LED denní svícení v předních světlometech, ale i LED potkávací světlomety (dálkové světlomety i blikače už jsou ale halogenové).