Dacia Extreme

Dacia představuje spací zástavbu pro Jogger a novou výbavu Extreme

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Dacia - 1. 3. 2023


Na bruselském autosalonu představila Dacia na jaře zcela novou výbavu Extreme. Tento stupeň výbavy mají ve svých nabídkách i další tři vlajkové modely značky. Extreme doplňuje modelovou řadu Sandero Stepway a trvale nahrazuje limitovanou řadu Extreme u modelů Jogger a Duster.

Outdoor podle značky Dacia je životní styl: dobrodružství, outdoorové aktivity, objevování na vlastní pěst nebo ve skupině si můžete užít jen s robustním a odolným společníkem na kolech. Výbava Extreme se vyznačuje následujícími výraznými prvky.

Exteriér

 • Nová metalická barva zelená Cèdre (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a nemetalická modrá Slate (Spring)
 • Shark anténa v leskle černé barvě (Sandero Stepway, Jogger a Duster).
 • Název modelu na střešních nosičích v měděné barvě (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a prvky v měděné barvě na střešních lištách Spring
 • Vnější zpětná zrcátka v měděné barvě, a také středy kol a logo Dacia na dveřích zavazadlového prostoru
 • Lišty s topografickým vzorem na předních dveřích, odkaz na charakteristický šnorchl mezi dveřmi a předními blatníky modelu Duster (Spring, Sandero Stepway a Jogger)
 • Měděné detaily na čelní masce
 • Detaily s topografickým motivem na bocích vozu (Spring, Sandero Stepway a Jogger)
 • Černě lakovaná kola z lehkých slitin (17″ u modelu Duster a 16″ u modelů Sandero Stepway a Jogger)
 • Sloupky dveří (B sloupek) s topografickým vzorem a lemy blatníků (Duster)

Interiér

 • U modelů řady Extreme (Sandero Stepway, Jogger a Duster) se objevuje nový materiál MicroCloud. Tento materiál je použit na výplních dveří a sedadlech (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a je aplikován také na přístrojové desce (Sandero Stepway a Jogger). Materiál MicroCloud byl vyvinut speciálně pro použití v automobilovém průmyslu (sedadla a interiérové doplňky). Čalounění je odolné vůči vnějším vlivům a velmi snadno se čistí. Povrch MicroCloud se vyznačuje jedinečným sametovým vzhledem a na dotek měkkým, příjemným vlastnostem.
 • Znak Dacia Link na předních sedadlech
 • Přední gumové podlahové rohože s topografickým vzorem
 • Detaily v měděné barvě na výplních předních dveří a okolí výdechů klimatizace
 • Prahy dveří s topografickým vzorem
 • Detail v měděné barvě kolem řadicí páky (Duster)
 • Prošívání manžety řadicí páky v měděné barvě (Duster)
 • Detail kolem displeje lakovaný měděnou barvou (Spring)

Electric 65: Nnový elektromotor pro Dacia Spring Extreme

S uvedením výbavového stupně Spring Extreme představuje Dacia také zcela nový motor Electric 65 (48 kW/65 koní). Tento nový motor, dostupný pouze ve výbavě Spring Extreme, v kombinaci s novou specifickou převodovkou (která snižuje točivý moment přenášený na kola) zajišťuje větší zrychlení a akceleraci v širším rozsahu použití pro větší potěšení z jízdy.

S tímto novým motorem ELECTRIC 65 má Spring Extreme dojezd 220 km ve smíšeném cyklu WLTP (a 305 km v městském cyklu WLTP).

Motor Electric 45 (33 kW/45 koní) zůstává dostupný pouze pro výbavu Cargo.

Systém Extended Grip: za hranice možností

Vyjet z blátivých, zasněžených nebo kluzkých cest může být pro vozidlo s pohonem dvou kol skutečnou výzvou. Extended Grip je chytré řešení značky Dacia, jak se dostat mimo zpevněné cesty s naprostým klidem.

Systém Extended Grip, který je standardní výbavou modelů Stepway a Jogger ve výbavě Extreme, umožňuje po aktivaci řidičem pomocí tlačítka na středové konzole maximálně natočit přední kola a najít tak dodatečnou přilnavost při vyškrabávání pod sypkým povrchem pomocí změny nastavení systému ESP.

Duster, outdoorový a ikonický model značky, je k dispozici s pohonem všech kol a od svého uvedení na trh se etabloval jako referenční SUV s nezpochybnitelnými terénními schopnostmi.

Extreme až do pozdní noci

Paket Sleep je prvním příslušenstvím řady InNature. Paket Sleep bude k dispozici pro všechny úrovně výbavy vozu Jogger a umožní během několika minut proměnit kabinu v ložnici. Jedná se o odnímatelné příslušenství kompatibilní se všemi vozy Jogger vyrobenými od uvedení na trh. V případě sedmimístné verze modelu Jogger je nutné předem vyjmout dvě vyjímatelná sedadla ve třetí řadě.

Tři slova, která diktovala vývoj této vestavby: jednoduchý – odnímatelný – cenově dostupný.

 • Jednoduché: dvoulůžko, které lze samo rozložit za méně než dvě minuty, 220litrový úložný box
 • Odnímatelné: výbava váží méně než 50 kg včetně matrace.
 • Dostupné: jednoduché a chytré dřevěné příslušenství doplní kempinkovou výbavu, kterou již mnozí uživatelé vlastní (například chladicí box nebo vařič) a kterou nechtějí kupovat duplicitně.

Optimalizovaný objem nákladu, diskrétnost paketu Sleep a praktické rozměry

Po zatažení krytu zavazadlového prostoru je vestavba neviditelná a Jogger si zachovává vlastnosti pětimístného osobního vozu. Přístup k 220litrovému boxu je zachován vždy, ať už je lůžko složené nebo rozložené. Při úplném rozložení se z výklopné části se znakem Dacia stane odkládací plocha.

Plocha pokrytá matrací je komfortní: 190 cm dlouhá a až 130 cm široká u zadních dveří. Minimální výška 60 cm poskytuje velkorysý prostor.

K paketu Sleep InNature je k dispozici příslušenství:

 • zatemňovací stínidla na všechna okna pro zajištění tmy a soukromí
 • venkovní stan, který lze chytře připojit na páté dveře vozu, a získat tak ještě více prostoru.

„Po uvedení nové identity značky u všech našich modelů bude nyní současně uvedena nová úroveň výbavy v celé modelové řadě Dacia. Jmenuje se Extreme a ztělesňuje outdoorovou orientaci značky Dacia, a ještě více zhodnocuje náš příslib značky. Modely Spring, Sandero Stepway, Duster a Jogger budou nabízet výbavový stupeň Extreme s jedinečným dobrodružným designem a prvky užitečnými pro outdoorové aktivity,“ říká Lionel Jaillet – Dacia Product Performance Director.

 • Otevření objednávek pro verze EXTREME: 1. března 2023
 • Otevření objednávek pro paket Sleep: jaro 2023
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru