dacia-duster-pickup1

Dacia Duster se osvědčila jako velmi schopné auto. Je trvanlivá, pohodlná a hlavně toho dokáže hodně v terénu. Nabízí se ale pouze s pětidveřovou karoserií, což by se už tento rok mělo změnit. Dacia prý aktuálně podstupuje homologační proces s novým modelem na základech Dusteru, prý to bude pick-up.

V rozhovoru pro rumunský magazín 0-100.ro řekl Hakim Boutehra, generální ředitel pro užitkové automobily koncernu Renault v Rumunsku, že značka Dacia má v plánu vyrábět užitkovou verzi Dusteru. Prý má jít o pick-up. I proto se prý vývojové centrum v rumunském Titu spojilo se společností Romturingia, která před časem představila Duster s karoserií pick-up.

Dacia Duster přišla o pár dveří, ale přidává ještě více místa pro zavazadla

Žádné podrobnosti však o autě známy nejsou. Má jít ale prý čistě o užitkovou, nikoliv „lifestylovou“ verzi. Nemělo by se navíc nijak oddálit od filozofie rumunské značky, auto tedy bude jednoduché a finančně nenáročně jak na pořízení, tak i na následný provoz.

Rumunský magazín dále tvrdí, že pokud vše půjde dobře, měl by se Duster pick-up začít prodávat už ve druhém čtvrtletí letošního roku přímo u dealerů Dacia.

Podle informací, kterých se nám dostalo z českého zastoupení značky, se však žádný podobný pick-up nechystá. Jsme tedy velmi zvědaví na to, co se z toho nakonec vyklube.