Dacia o elektrifikaci alespoň části svého vozového parku přemýšlí už nějaký ten pátek, ale vzhledem k tomu, že současné modely u zákazníků fungují, neměla důvod se nějak výrazně snažit. Jenomže doba pokročila a krom toho na všechny automobilky dopadají stále přísnější emisní limity. A těm už se nevyhne ani Dacia.

Jak ukazují informace pocházející z finančního plánu značky, který uveřejnil web Carsoops, Dacia má s elektrifikací velké plány. Mezi lety 2021-2022 vypustí do světa zbrusu nový čistokrevný městský elektromobil. Ten prozatím dostal označení Dacia Urban City Car.

Nečekejte snad nějakou přestavbu současného modelu, má jít o úplně nové auto. Zatím vůbec není jasné, s čím se Dacia vytasí. Jediné, co je jasné, je fakt, že bude muset být levný a bude muset nabídnout slušný dojezd. Techniku pro tuto novinku si Dacie jistě bude moci, byť částečně, půjčit od sesterského Renaultu, který před pár dny uvedl novou verzi elektromobilu Zoe.

Modernizovaný elektromobil Renault Zoe byl uveden na český trh

Krom toho už se pár týdnů mluví o tom, že Renault chce do Evropy přivézt model City K-ZE. Jde o super levný elektromobil, který automobilka prodává v Číně. Osazen je malým elektromotorem o výkonu 44 koní a dojezd je asi 250 kilometrů. Na tamním trhu je možné si jej pořídit už za cenu 4000 eur, tedy bezmála 100 000 Kč. V Evropě by ale měl dostat výkonnější elektromotor a hlavně vyšší cenovku.

Uniklé plány dále prozradily další zajímavosti. Ještě během tohoto roku se dočkáme Renaultů Captur a Mégane Grandtour s plug-in hybridními pohony a částečnou elektrifikací projde také nové hybridní Clio, které bude v polovině roku představeno pod označením E-Tech. Plány jsou to zajímavé a jsme moc zvědaví, jak je Dacia, ale i Renault zvládnou dotáhnout do konce. Obě značky jsou v Česku zavedeny jako ty levnější a dostupnější a pokud své ceny nových elektromobilů neudrží na uzdě, a to bude zatraceně těžké, zákazníky mohou ztratit.

Test Renault Megane Grandtour Energy dCi 130 Bose