dacia_jogger-100_tisic_vyrobenych_kusu

Dacia Jogger slaví 100 tisíc vyrobených kusů. Nepotřebovala na to ani jeden rok

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Dacia -  14. 4. 2023


Dacia Jogger vtrhla na trh jako uragán. Stala se rovnou po svém uvedení úspěšným modelem, což dokazuje fakt, že už po necelém roce prodeje slaví 100 tisíc vyrobených kusů. Jubileum oslavili zaměstnanci v továrně v rumunském městě Mioveni, kde se auto vyrábí. Jubilantem se stal model Dacia Jogger s hybridním pohonným ústrojím v barvě zelená Dusty.

Dacia Jogger je nejlevnějším sedmimístným autem na evropském trhu, přičemž všech 7 míst je reálně použitelných. Praktičnost a bohatý vnitřní prostor jsou její hlavní trumfy. A i proto je mezi evropskými zákazníky tolik oblíbená. Více než 90 % produkce rumunské továrny se vyváží do Evropy, nejúspěšnějšími trhy jsou Francie (18 501 kusů), Německo (11 351 kusů), Itálie (7993 kusů), Španělsko (4467 kusů) a Velká Británie (3848 kusů).

Přečtěte si také:  Dacia Duster Carpoint Gelb Edition má upravenou žlutou karoserii, duplexní výfuk či 20" kola

Dacia ovšem neslaví úspěchy jen s Joggerem, ale naopak se všemi svými modely. Přibližně před rokem oslavila už 10 milionů vyrobených kusů a jen 2 měsíce předtím oslavil Duster dva miliony vyrobených kusů. V lednu 2022 to bylo také jubileum slavící 7 milionů vyrobených aut v rumunské továrně Mioveni. V roce 2022 navíc Dacia prodala historicky nejvíce aut na evropském trhu.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *