Když chcete vzduchové odpružení, nabízí se koupě nového luxusního automobilu anebo instalace nějakého jiného vzduchového odpružení. Takové ale zpravidla nebývá až tak kvůli pohodlí, jako spíše kvůli maximálnímu snížení auta. Rusové se ale rozhodli instalovat „vzduchový podvozek“ po svém. Místo pružin a tlumičů na auto dali míče!

Jde o staré dobré známé z youtube kanálu Garage54, kteří za sebou mají opravdu hodně zběsilých nápadů a pokusů. A vždycky dokáží překvapit. Tentokrát se rozhodli vyzkoušet, jestli dokáže klasické míče nahradit vzduchové odpružení. Použili k tomu basketbalové a fotbalové míče.

Začali s těmi basketbalovými. Z auta vyndali zadní pružiny a na jejich místo uchycení nainstalovali misky, do nichž o chvíli později zasadili míče. Basketbalové míče nafoukli, auto pomalu a opatrně spustili z heveru, přičemž čekali, co se stane. Nestalo se nic, auto na míčích normálně stálo.

Místo kol dekly od kanálu? Jde to, ale sami to zkoušet asi nechcete

Rozhodli se tedy, že vyrazí na cestu. Povšimněte si také toho, co je to auto vlastně zač. Jde o postarší BMW řady 3 generace E30, ovšem předělané v jejich stylu. Vlad, tedy hlavní hrdina videa, si nesedá na levé přední sedadlo, ale naopak na levé zadní. Tohle auto se totiž řídí odtud.

Po rozjezdu auto funguje, je pohodlné a vlastně i pruží. Přesto je jízda poměrně pomalá a opatrná, čemuž se nedivím. Po chvíli ale basketbalové míče prasknou a zadek auta si sedne na zem.

Nevadí, na heveru ho zvednou do vzduchu a basketbalové míče, které praskly, vymění za nové, tentokrát fotbalové. A jede se dál. Ovšem situace se opakuje a po nějaké době míče opět praskají. Překvapení to ani tak úplně není, vždyť byly vyrobené z materiálů, které musí vydržet hru, nikoliv unést hmotnost auta. Jisté ale je, že pokud by míče byly z pevnějšího materiálu, asi by se jimi pružiny a tlumiče nahradit daly…