adac-tcr-germany-petr-fulin-autodrom-most-2018- (4)

Petr Fulín má za sebou velmi úspěšný závodní víkend na okruhu v Mostě, jímž završil své letošní účinkování v seriálu závodů cestovních vozů TCR Germany. Se závodním vozem CUPRA TCR a za podpory českého importéra značky SEAT se ve velmi vyrovnaném třicetičlenném startovním poli dokázal v sobotním závodě umístit na pátém místě a v neděli korunoval skvělé výkony v domácím prostředí prvním vítězstvím v letošní sezoně.

„Za celý tým značek SEAT a CUPRA gratuluji Petru Fulínovi k vynikajícím výsledkům v prvních letošních závodech seriálu TCR Germany a ke skvělému nedělnímu triumfu před domácím publikem,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Petr Fulín tím potvrzuje, že se za volantem závodního vozu CUPRA TCR dokáže prosadit i v mnohem početnější a ještě vyrovnanější konkurenci, než jaká panovala v loňských závodech ETCC.“

„Závod byl úžasný díky skvělé kulise fanoušků, u trati byly vidět české barvy, všechno bylo zkrátka fajn!“ řekl Petr Fulín po nedělním vítězství na autodromu v Mostě.

Na druhém místě dojela teprve osmnáctiletá Němka Michelle Halder ze stáje Profi-Car Team Halder s vozem Cupra TCR a stala se tak vůbec první ženou na stupních vítězů v ADAC TCR Germany.

Petr Fulín startuje v sezóně 2018 s vozem CUPRA TCR, který dodává soukromým týmům oddělení CUPRA Racing, jež převzalo veškerou odpovědnost a práci, vykonávanou dosud divizí SEAT Sport. CUPRA tím navazuje na více než 40 let účasti značky SEAT v motoristickém sportu. SEAT je od roku 2014 se závodním vozem Leon Cup Racer jednou z nejvýznamnějších značek v mezinárodních závodech cestovních vozů TCR. SEAT Sport kromě toho vyrábí také veškeré závodní vozy koncernu Volkswagen pro účast v TCR (Audi RS3 LMS a Volkswagen Golf GTI TCR) na regionální i mezinárodní úrovni.