CUPRA-Formentor-VZ5-Taiga-Grey-limited-edition- (4)

CUPRA Formentor VZ5 Taiga Grey je nová limitovaná edice z limitované edice

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA - 30. 6. 2022


CUPRA umocňuje jedinečnost modelu CUPRA Formentor VZ5 zahájením výroby limitované edice Taiga Grey.

CUPRA Formentor je pro automobilové nadšence ztělesněním vrcholných výkonů vozu poháněného spalovacím motorem. Verze VZ5 disponuje vyspělým adaptivním podvozkem s jízdními režimy, progresivním řízením, rychle řadící převodovkou a jistotou pohonu všech kol, který přenáší na vozovku nejvyšší výkon 287 kW/390 koní a maximální točivý moment 480 Nm poskytovaný ikonickým pětiválcovým motorem TSI s objemem 2,5 litru.

Limitovaná edice VZ5 Taiga Grey zaujme prvky, které ještě více zvýrazňují design modelu CUPRA Formentor VZ5. Specificky pro tento výjimečný vůz byla namíchána jedinečná barva v odstínu šedá Taiga. Celkem bude vyrobeno pouhých 999 vozů. S barvou karoserie ladí specifický interiér s čalouněním sedadel hnědou kůží Nappa, která je kombinována s progresivními ozdobnými prvky z černého materiálu Dinamica a s perforováním, jímž prosvítá podklad v odstínu mědi.

Všechny vozy CUPRA Formentor VZ5 Taiga Grey budou mít na výplni dveří laserem vyryté pořadové číslo vozidla se stínováním. Tento prvek ještě více umocňuje exkluzivitu vozu a zajistí mu místo na výsluní v historii značky.

Silný charakter vozu zvýrazňují světlomety Matrix LED, které jsou nyní sériovou výbavou modelu CUPRA Formentor VZ5. Jejich nejmodernější technologie zajišťují ještě jasnější a chytřejší osvětlení, které je současně velmi úsporné.

Systém Matrix LED dokáže v kombinaci s přední kamerou vozu dynamicky měnit rozložení světla na vozovku. Funkční propojení světlometů Matrix LED a automatického ovládání osvětlení dokonce umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by byli ostatní účastníci silničního provozu oslňováni. Tento systém tak přispívá k ještě vyšší úrovni bezpečnosti silničního provozu.

Tato vyspělá osvětlovací technologie je nyní k dispozici na přání také pro modely CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer a CUPRA Formentor.

Výroba limitované edice CUPRA Formentor VZ5 Taiga Grey byla zahájena tento týden v montážním závodě Martorell a je omezena na pouhých 999 vozů. Tento počet je součástí celkové výrobní série 7000 exkluzivních vozů CUPRA Formentor VZ5.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru