SEAT začal s modely Cupra před 21 lety. V roce 1998 s tímto názvem, který znamená zkratku slov “CUP” a “RACING”, vyjela druhá generace modelu Ibiza. Od té doby bylo představeno několik dalších modelů a tento přídomek v motoristickém světě zní.

Možná i proto se hovoří o tom, že by mohlo jít o novou sub-značku náležící k SEATu. Mělo by to fungovat podobně jako například v případě Audi, která má také svoji sportovní sub-značku Audi Sport GmbH. S takovými informacemi přišly zahraniční servery, které to vysvětlují také tím, že si SEAT nechal na jaře patentovat nové logo Cupra. To se od aktuálně používané šachovnice značně liší. Posuďte sami.

Sama značka ale informace nepotvrdila, její mluvčí k tomu jen řekl: “SEAT svou firemní identitu neustále vyvíjí. Je tedy potřeba vzít v úvahu, že pro další postup v naší průmyslové činnosti budeme registrovat mnoho dalších patentů, log i návrhů,” a jedním slovem dále dodává: “Jak jsme se zmínili před několika měsíci, jedním z našich cílů je rozvíjet činnost divize SEAT Sport také mimo motorsport.” To by mohlo znamenat, že modely Cupra by se v budoucnosti mohly od těch sériových mnohem více lišit.

V současné době je však v nabídce pouze jediný model Cupra, jde o Leon, který aktuálně v nejnovější verzi testujeme. Již v příštím roce by se ale měla přidat Ateca Cupra. Naopak informace o tom, že by vyjela Ibiza Cupra, nejsou příliš pozitivní a spíše bychom sportovní verzi malého modelu očekávat neměli. Jsou to však oficiálně nepotvrzené informace. Uvidíme, co si pro nás SEAT nakonec připraví…

Přečtěte si také:  SEAT a Petr Fulín jsou po vítězství v Portugalsku v čele průběžného pořadí