2019-bmw-x5-

Co ukáže BMW na pařížském autosalonu? Sportovní modely, ale i SAV

Autor: Tisková zpráva - 19. 9. 2018


Nejnovější výsledky intenzivní produktové ofenzivy BMW budou mít hlavní roli v expozici značky na autosalonu Mondial de l’Automobile 2018 v Paříži. Emotivní design, pokrokové technologie a ještě intenzivnější radost z jízdy jsou základními definujícími vlastnostmi nových modelů BMW, prezentovaných na nejvýznamnější evropské výstavě automobilů v roce 2018.

Nové přírůstky ve svých segmentech ukazují nový designérský styl značky a přinášejí značný pokrok v otázkách digitalizace, konceptu obsluhy, odpovědnosti k životnímu prostředí a jízdní dynamice. Návštěvníci pařížského autosalonu si budou moci prohlédnout první modely vybavené novým konceptem ovládání BMW Operating System 7.0, který vzájemně digitálně propojuje přístrojový panel a kontrolní displej, a tím umožňuje ještě přesněji přizpůsobit zobrazované informace požadavkům řidiče. Dalším vývojem prošly například laserové světlomety BMW Laserlight nebo asistent řízení a vedení v jízdních pruzích, který je nyní dostupný v dalších modelových řadách. Unikátní představenou novinkou bude také couvací asistent, který je schopen převzít řízení například v nepřehledných oblastech nebo v místech s omezeným výhledem a automaticky vycouvat.

Výběr sériových vozů, jejichž uvedení na trh je doslova za rohem, a ukázky pokroku ve vývoji inovativních technologií reflektujících aplikaci strategie NUMBER ONE > NEXT se představí v Paříži od 4. do 14. října 2018. Uvedená strategie společnosti BMW Group se zaměřuje na oblasti, které budou pro budoucí vývoj společnosti v oblastech designu, automatizované jízdy, konektivity, elektrifikace a služeb nezbytné. Pokroky v těchto oblastech, představené právě v Paříži, podtrhnou vedoucí pozici společnosti v segmentu prémiové individuální dopravy. Důležitým faktorem je také modelová ofenziva BMW v luxusním segmentu (zahájená premiérou nového BMW řady 8 Coupé), pokračující expanze rodiny modelů BMW X v podobě debutu nového BMW X5 a přidání verze BMW M5 Competition do produkce divize BMW M GmbH.

Ryzí sportovní vlastnosti: nové BMW Z4

Přichází nová kapitola fascinující historie roadsterů BMW. Jejím protagonistou je nové BMW Z4, které oslaví svoji premiéru v hlavním městě Francie. Z nové generace otevřeného dvoumístného vozu vyzařuje zásluhou nového emotivního designérského stylu sportovnost, která je patrná také z elektricky ovládané plátěné střechy a interiéru zaměřeného na řidiče. Dynamika nového BMW Z4 se opírá o zcela novou generaci motorů, nový podvozek a extrémně tuhou karoserii. Široký rozchod kol, vyvážené proporce a kompaktní rozvor zlepšují agilitu nového modelu. Vstupenkou do světa neředěné radosti z jízdy je pozice sedadel situovaná uprostřed mezi nápravami, minimalizovaná hmotnost a nízké těžiště. Na novou úroveň posunuje obsluhu vozu nový koncept ovládání BMW Operating System 7.0, využívající displeje s úhlopříčkou 10,25 palce pro multifunkční přístrojový panel, stejně jako pro kontrolní displej.

Přečtěte si také:  První kilometry za volantem BMW 223i Active Tourer. Mezigenerační skok je tady vážně velký

Vrcholem nabídky trojice verzí je varianta M Performance. Nové BMW Z4 M40i je vybaveno zážehovým řadovým šestiválcem o výkonu 250 kW/340 koní, stejně jako Adaptivním M podvozkem, variabilním sportovním řízením, M sportovními brzdami, elektronicky řízeným M sportovním diferenciálem a 18“ M koly z lehké slitiny s vysokovýkonnými pneumatikami. Automobil je schopen z 0 na 100 km/h zrychlit během pouhých 4,6 sekundy.

Dynamický vstup do luxusního segmentu: nové BMW řady 8 Coupé

Také nové BMW řady 8 Coupé bude mít svůj výstavní debut na pařížském autosalonu. Svojí technikou i vzhledem v sobě spojuje dynamického ducha opravdových sportovních vozů s exkluzivitou luxusních kupé. Nový designérský styl, prezentovaný čistotou a precizností, nezaměnitelným způsobem vyjadřuje sportovní eleganci. Struktura karoserie, hnací soustava a podvozek nového BMW řady 8 Coupé jsou navržené tak, aby poskytly výjimečně sportovní jízdní projev. Vše dohromady vytváří velmi dynamický vstup do luxusního segmentu a současně do modelové ofenzivy BMW. Exkluzivní a inovativní charakter nového BMW řady 8 Coupé je dán také výjimečným způsobem obsluhy a zobrazovacími technologiemi, pokrokovými asistenčními systémy a rozsáhlými možnostmi konektivity.

Propojení BMW řady 8 Coupé a BMW M8 GTE určeného pro vytrvalostní závody je nejvíce zřejmé na M Performance modelu, který bude dostupný již při uvedení na trh. Nové BMW M850i xDrive Coupé se představilo se zážehovým motorem V8 o výkonu 390 kW/530 koní. Značný točivý moment motoru, podvozek využívající zkušenosti ze světa závodních vozů a M sportovní diferenciál zajišťují BMW M850i xDrive Coupé vzrušující jízdní dynamiku. Osmiválcový model doplní vznětový řadový 6válec v novém BMW 840d xDrive. Obě verze jsou vybavené inteligentním pohonem všech kol, Adaptivním M podvozkem a Integrálním aktivním řízením.

Praktičtější a inovativnější než kdy dříve: nové BMW X5

Světová premiéra nového BMW X5 na autosalonu Mondial de l’Automobile 2018 píše další kapitolu úspěšné historie tohoto Sports Activity Vehicle (SAV). Čtvrtá generace zakladatele rodiny BMW X ohromuje majestátností svých jízdních schopností a mnoha inovativními prvky výbavy. Nový designérský styl dodává novému BMW X5 osobitost, autoritu a robustnost. Interiér zaujme rozsáhlou nabídkou prostoru, moderním designem a luxusní atmosférou.

Přečtěte si také:  Autem roku 2021/22 v České republice se stalo BMW i4. Druhé skončilo Subaru Outback a třetí je Škoda Fabia

Omlazená nabídka motorů, nejnovější generace pohonu inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive a pokrokové systémy podvozku poprvé použité v modelu BMW X vytvářejí unikátní kombinaci komfortu, schopností v terénu a sportovní obratnosti. Specifickými vlastnostmi nové generace je vzduchové odpružení na obou nápravách, Integrální aktivní řízení a Off-Road paket. Významně rozšířená nabídka asistenčních systémů nyní obsahuje asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, stejně jako couvací asistent. Kromě toho je nové BMW X5 standardně vybaveno systémem BMW Live Cockpit Professional s novým konceptem ovládání BMW Operating System 7.0, umožňujícím kromě jiného individuálnější nastavení zobrazovaných informací.

Maximalizovaný výkon: nové BMW M5 Competition

Expozice BMW na autosalonu v Paříži bude také místem, kde příznivci vysokovýkonných vozů budou moci oslavit premiéru nejvýkonnějšího provedení sportovního sedanu od BMW M GmbH – nového BMW M5 Competition. Oproti standardnímu BMW M5 má verze M5 Competition výkon zvýšený o 19 kW/25 k na 460 kW/625 k, rychlejší reakce a specificky naladěný podvozek. Všechny tyto úpravy, inspirované světem závodních vozů, přinášejí ještě intenzivnější zážitky z jízdy. Nové BMW M5 Competition svůj výkon přenáší přes 8stupňovou automatickou převodovku M Steptronic a inteligentní pohon M xDrive. Zásluhou intenzivnějšího podání výkonu dokáže BMW M5 Competition z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,3 sekundy, rychlosti 200 km/h tento vůz dosáhne za 10,8 s.

Pro daný model specificky naladěný M sportovní výfukový systém, na míru navržené uložení motoru a exkluzivní 20“ M kola z lehké slitiny jsou dalšími vlastnostmi završujícími celkový koncept vozu. Speciálními prvky designu jsou leskle černé ozdobné prvky, stejně jako nápis „Competition“ přidaný pod označení „M5“ na víku zavazadlového prostoru.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek