Co se stane, když budete mít při nehodě nohy na palubní desce?

Autor: Anina Russová - 21. 8. 2018


Letní prázdniny už jdou sice do svého závěru, ale i tak je a prý ještě i bude stále teplo, a tak většina z nás vyráží za prázdninovými výlety. Pokud k takovým výletům využíváte auto a vozíte spolujezdce, jistě víte, že ačkoliv samotná cesta pro vás jako pro řidiče může být zábavná, spolujezdci se mohou po čase začít nudit. Ono to věčné koukání z okna časem omrzí, a ne všichni zvládnou si v autě číst, protože se jim dělá špatně…

Pro některé je pak dlouhá cesta úmorná i co do pohodlí. Právě v ten moment se převážně ženy uchylují k úlevě při dlouhém sezení tím, že odloží nohy na palubní desku. Kromě toho, že je to značně neestetické, si takto koledují o pořádný malér. V případě nehody totiž o svoje nohy mohou velmi rychle přijít. Ostatně, loni v létě jsme vám ukazovali záběry z nehody, při které měla spolujezdkyně nohy na palubní desce a následný náraz a vystřelení airbagu ji je částečně rozdrtil a hodně polámal i zbytek těla.

Přečtěte si také:  V létě v autě nejezte zmrzlinu. Podle odborníků může oblíbená letní pochoutka vést až k nehodě

Přiložené video velmi důkladně vysvětluje, co vše se po nárazu s takto „pohodlně“ umístěnými nohami děje. A něco nám říká, že tohle nikdo na vlastní kůži zažít nechce.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek