Kdo by nemiloval zvuk pořádného motoru? Ve vysokých otáčkách umí přivodit přihlouplý úsměv na rtech a při těch nižších zase příjemnou husí kůži na zátylku. A co teprve, když si párkrát střelí do výfuku… 😊 Takovým motorem je třeba ten z Ferrari F12tdf.

To pod svou sexy střiženou karoserií ukrývá velmi hlasitý, vysokootáčkový agregát V12 o objemu 6,3 litru. Jeho výkon je 780 koní, hodně rozvášněných koní, kteří o sobě nejen skrze výfukové potrubí umí dávat pořádně vědět.

Ferrari F12tdf a jeho speciální technika – video

Standardně při různých soubojích proti takovému supersportu stojí jiné, většinou neméně zajímavé auto. Ovšem tentokrát pro vás máme souboj, kdy proti Ferrari stojí luxusní reprosoustava Bang & Olufsen Beolab 90. Jde o reprobedny, které se chlubí nejen naprosto čistým zvukem, ale hlavně výkonem 8200 wattů. Celá soustava v sobě ukrývá 18 reproduktorů a jde o jakousi oslavu 90. narozenin firmy Bang & Olufsen.

Na první pohled je jasné, že jsou to reproduktory hodně speciální, ovšem jejich design nemá být hlavně líbivý. Je totiž navržen tak, aby soustava byla co nejméně ovlivněna akustikou prostoru, kde hraje.

Stručně řečeno, soustava je schopna potlačit odrazy hudby od stěn místnosti a zároveň vyrovnává frekvenční spektrum v celé své šířce. S trochou nadsázky se dá říct, že hrají stejné dobře v malé místnosti, ve velkém sále a umí zvuk přenést i za roh místnosti. Parádní hračka pro milovníky dokonalého zvuku, která ovšem vyjde na malé jmění. Výrobce cenu stanovil na 85 000 dolarů, tedy asi 2 miliony korun.

A co tedy zní hlasitěji? Ferrari nebo tyto reproduktory? Nebudeme vám to prozrazovat, ale zajímavé je, že jak auto, tak reproduktory jsou tak hlasité, že není vůbec snadné jejich zvuk přesně zachytit.