Bentley-Bang_&_Olufsen-BeoSonic

Bentley a dánská značka Bang & Olufsen přicházejí na automobilový trh s mimořádnou inovací v podobě revolučního rozhraní BeoSonic, které je integrováno do nového modelu Continental GT.

BeoSonic přizpůsobuje zvuk cestujícím. Majitelé modelu Continental GT si mohou prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní s intuitivním ovládáním jedním dotekem vytvářet zcela individuální zážitky z poslechu hudby uvnitř vozu.

Systém Bang & Olufsen BeoSonic One-Touch Experience poskytuje čtyři odlišné „zvukové prostory“: Bright, Energetic, Warm a Relaxed. Uvedená nastavení zvuku si může řidič přizpůsobit svým preferencím prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní s dotykovým displejem a haptickou zpětnou vazbou, který je integrován do multimediálního systému.

Design uživatelského rozhraní je inspirován motivem zatmění slunce. Uživatel si posouváním bílé digitální značky vybírá mezi čtyřmi různými „zvukovými prostory“. Uživatel si tak může přizpůsobovat hudbu své aktuální náladě – zvolený režim reprodukce zvuku indikuje paleta barev světla, obklopující tmavý kotouč. Příslušným pohybem prstů na displeji systému BeoSonic lze nastavit také intenzitu prostorového efektu. Další doplňková nastavení umožňují optimalizovat celý systém pro cestující na sedadlech vpředu nebo vzadu.

Audiosystém Bang & Olufsen pro vozidla Bentley byl vyvinut v úzké spolupráci týmů designérů a inženýrů z oboru audio společností Bentley a HARMAN International. Systém je vybaven 16 aktivními reproduktory a výkonným zesilovačem BeoCore DSP o výkonu 1500 W, který zajišťuje pozoruhodně vysokou kvalitu zvuku.

Zákazníky, kteří se rozhodnou pro tento systém, potěší také ikonický design mřížek reproduktorů z hliníku, do nichž jsou vyvrtány oválné otvory různých rozměrů, uspořádané v jedinečném vzoru, inspirovaném Fibonacciho posloupností. Otvory jsou precizně rozmístěny v co největší blízkosti od sebe tak, aby bylo dosaženo nejlepší akustické transparentnosti a aby vytvářely kontrast s plochou, povrchově upravenou otryskáváním skleněnými kuličkami.

Dalším výjimečným prvkem je osvětlení otvorů diodami LED, které přivítá řidiče při zapnutí systému. Jedinečný design reproduktorů završuje logo Bang & Olufsen, vyražené do kůže vedle mřížky reproduktoru.

Nový Bentley Continental GT je vybaven také vrstvenými akustickými skly čelního okna a bočních oken, která zabraňují pronikání vnějšího hluku do interiéru, aby byly zaručeny optimální zážitky z poslechu v interiéru.

Přečtěte si také:  Bentley Continental GT Aurum Edition by Mulliner: pravé zlato, kam se podíváš

Ashley Blakemore, vedoucí oddělení informačních a zábavních systémů a audiosystémů ve společnosti Bentley, k tomu řekl: „Uživatelské rozhraní BeoSonic umožňuje měnit ekvalizaci zvuku na základě okamžité nálady, což znamená menší počet potřebných úkonů pro dosažení požadovaných zážitků z poslechu. Při přechodech mezi jednotlivými ‚zvukovými prostory‘ okamžitě uslyšíte rozdíl. Můžete přejít z velmi precizního zvuku s úzkým zaměřením na mnohem otevřenější a prostorovější zážitky z poslechu.“