Bentley-Continental-GT

Bentley představilo zcela nový Continental GT. Definuje cestování v luxusním stylu

Autor: Tisková zpráva - 1. 9. 2017


I Bentley veze do Frankfurtu svou horkou novinu, kterou je zbrusu nový Continental GT. Jak asi čekáte, jde o extrémně luxusní čtyřdvéřovou limuzínu, postavenou na platformě Porsche Panamera.

Wolfgang Dürheimer, generální ředitel společnosti Bentley Motors, o novince řekl: „Bentley stojí již po téměř jedno století v čele segmentu luxusních automobilů gran turismo. Nová, třetí generace modelu Continental GT ztělesňuje nejvyšší úroveň našeho designu a konstrukce a představuje další krok ve vývoji značky Bentley.“

Srdcem nového modelu Continental GT je zcela nová, vylepšená verze osvědčeného motoru Bentley W12 TSI se zdvihovým objemem 6,0 litru a přeplňováním dvěma turbodmychadly. Tato jednotka se poprvé dodává v kombinaci s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která zajišťuje rychlejší řazení a účinnější přenos hnací síly.

Agregát používá nejmodernější řídicí jednotku, která je schopna uskutečňovat 300 milionů softwarových výpočetních operací za sekundu. S nejvyšším výkonem 635 koní a maximálním točivým momentem 900 Nm zrychlí nový Continental GT z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 333 km/h.

Luxusní interiér nového modelu Bentley Continental 2+2 GT nabízí čtyři sedadla a větší objem zavazadlového prostoru, čímž přispívá k vysoké úrovni praktické využitelnosti v reálném provozu. Mezi nepřeberné množství vytříbených detailů uvnitř vozu patří například nový design čalounění kůží s dvojitým kosočtvercovým prošíváním. Značná péče byla věnována rovněž vzájemnému sladění rozsáhlé palety 15 barev pro kůže a koberce.

Pro nový Continental GT je nabízen výběr tří audiosystémů. Standardní systém je vybaven 10 reproduktory a zesilovačem o výkonu 650 W, zatímco audiosystém Bang & Olufsen, který osloví především lifestylově orientované zákazníky, disponuje 16 reproduktory a zesilovačem o výkonu 1500 W. Nová zvuková aparatura Bang & Olufsen s osvětlenými kryty reproduktorů využívá jako první systém pro automobily systém BeoSonic – nový způsob nastavení zvuku prostřednictvím jednoduchého, intuitivního uživatelského rozhraní.

V době uvedení na trh budou nabízeny dva technické pakety: City Specification optimalizuje zážitky z jízdy po městě a Touring Specification cestování na dlouhé vzdálenosti. City Specification zahrnuje bezdotykové otvírání víka zavazadlového prostoru, upozorňování na chodce, rozpoznávání dopravních značek, systém nouzového brzdění City a prostorový kamerový systém. Paket Touring Specification nabízí adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v dopravní koloně, aktivního asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, průhledový displej, systém nočního vidění s termovizní infračervenou kamerou a funkci preventivního brzdění a ochrany cestujících.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru