1964-Citroen_DS-s-motorem-V8-Chevrolet_Corvette- (4)

Citroën DS dostal motor V8 z Corvette a bezpečnostní rám

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: kumberamotors.com - 30. 1. 2021


Citroën DS je podle mnohých jedno z nejhezčích aut historie, takže k němu automobiloví fanoušci vzhlížejí. Terčem úprav se prakticky nestává. To ovšem není případ auto z přiložené fotogalerie a videa. Toto DS totiž dostalo osmiválec, nový lak a výrazně přepracovaný interiér.

V Americe se sice Citroën DS také oficiálně prodával, ale příliš se mu nedařilo, přesto tu několik kusů stále je. Žádný z nich ovšem není tak speciální jako tento z roku 1964. Už díky svému zelenému laku zaujme na první pohled. Do očí praští také, pod nimiž jsou velké brzdy Wilwood, i dvě koncovky výfuku pod zadním nárazníkem. Změn je na karoserii samozřejmě mnohem více, včetně toho, že je celá zahlazená.

Přečtěte si také:  Kousek od našich hranic je na prodej takřka nejeté BMW 323i E30. Cena možná překvapí

Přepracovaný je také interiér, kde je úplně jiná palubní deska. Je hladká, jinak tvarovaná a navíc lakovaná do barvy karoserie. Vnitřní zpětné zrcátko nicméně na jejím vrchu zůstalo, stejně jako jednoramenný volant. Co ovšem DS nikdy nemělo, to je ochranná klec, kterou tento kus do kabiny dostal.

Ještě větší změny jsou pod přední kapotou. Tam je úplně nový motor, více než dvakrát tak velký než původní čtyřválec. Usadil se tu totiž legendární americký small-block V8 LS1 s objemem 5,7 litru, pocházející z páté generace Chevroletu Corvette. Motor má na klikové hřídeli přibližně čtyři stovky koní a přes automatickou převodovku roztáčí zadní kola.

Přečtěte si také:  CUPRA Leon si nově pořídíte i s motory 1.5 TSI se 150 koňmi

Tento Citroën DS je aktuálně na prodej ve Scottsdale v Arizoně v USA. Vlastní ho sběratel, který staví hot-rody, takže i proto toto auto vypadá tak, jak vypadá. Pokud byste ho chtěli, inzerát najdete zde, a musíte si připravit 115 tisíc dolarů, což je v přepočtu necelých 2,5 milionu korun. V úpravách je ale prý nainvestováno dokonce kolem tří set tisíc dolarů…

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek