Chystáte se do Frankfurtu? Dejte si pozor na aktivisty, kteří chtějí zaútočit na autosalon

Autor: Anina Russová -   4. 9. 2019


Jen před pár dny jsme vám říkali o ekologických aktivistech, kteří se doslova vrhli na vlak Volkswagenu, který převážel nová auta. Vypadá to ale, že ekologičtí aktivisté jsou lehce šílení, ať už protestují proti jedné konkrétní značce nebo proti všem najednou. Jiná skupina, ovšem neméně praštěná, se rozhodla, že zaútočí na letošní frankfurtský autosalon. Aktivistická skupina, která si říká ‚Rocks in the Gearbox‘, chce znepříjemnit vstup na výstaviště návštěvníkům i vystavovatelům. Otázka ale je, jestli se neuchýlí k nějakému hloupému násilí.

Policie z Kronbergu, který se nachází na okraji Frankfurtu, totiž tuto skupinu vyšetřují pro podezření ze zdemolování 40 nových Land Roverů, Aston Martinů a Jaguarů v tamním dealerství. Jaké mělo jejich řádění následky, se můžete podívat v tomto videu:

https://www.facebook.com/grossefreiheittv/videos/405966840053524/?v=405966840053524

A proč to všechno? Protože je štve to, jak podle nich auta zamořují životní prostředí. V nedávném prohlášení skupina řekla agentuře Reuters následující. „Za dva týdny Frankfurt opět zahájí propagandistickou show, kde bude medializován zastaralý systém dopravy, který ničí životní prostředí. Chceme lidem ukázat, že reálný smysl výstavy je profitování bohatých na úkor těch nejchudších a našich budoucích generací.“ Prohlášení dále požaduje větší dohled nad pracovními podmínkami ve všech průmyslových odvětvích, která se jakkoliv týkají automobilismu. To znamená také třeba výrobu gumy nebo bavlny, ale i těžbu surovin pro baterie elektromobilů a jejich následné uskladnění.

Jaká konkrétní opatření chystá vedení autosalonu, zatím není jasné, ale už přiznalo, že se případných vandalských útoků obává.

Asi netřeba dodávat, jak hloupé a nepochopitelné nám takové jednání připadá. Fakt je, že automobilky se opravdu notnou měrou podílejí na znečištění ovzduší, i když čím dál tím více z nich se snaží pracovat na co největší udržitelnosti a ekologičnosti výroby. Násilí ale není řešením! Navíc, je velmi snadné zaútočit na velký a snadno dostupný autosalon, ale nevšimli jsme si, že by podobné skupiny otravovaly život výrobcům velkých nákladních lodí nebo letadel. To jen ukazuje jednoduchost takových lidí…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *