Chystá Porsche návrat legendy 911 Safari? – video

Autor: Anina Russová - 6. 1. 2014


Porsche už nějakou dobu vypouští do světa nenápadné informace o tom, že by chtělo nějakým modelem složit hold svému legendárnímu vozu Porsche 911 Safari. Tahle čtyřkolka je mezi fanoušky motorismu – a především automobilky Porsche – velice oblíbená. A i když se Porsche do žádných větších závodních akcí v poslední době nepouštělo, poslední informace mluví nejen o tom, že se má v letošním roce objevit v Le Mans, ale také třeba v rallye a postavit se tak po boku Citroenu, Subaru, Mitsubishi nebo poslední dobou veleúspěšného Volkswagenu.

2015-porsche-911-safari-koncept-video

Porsche sice zatím žádnou z informací nepotvrdilo, jen nenápadně naznačuje… Posledním takovým „nenápadným“ gestem bylo zveřejnění sklvělého videa s názvem „Porsche´s 911 Alter Ego“. Na něm se nám představí sedminásobný mistr závodů Pikes Peak, Jeff Zwart, který promluví o tom, jaké to je řídit skvělý vůz – jako je Porsche 911 Safari – a jakou práci mu dalo, aby se ho naučil ovládat.

Zdá se, že se na dubnovém autosalonu v Pekingu (a nebo nakonec už v březnu v Ženevě) máme na co těšit. Měl by se na něm představit koncept 911 Carerra 4S, který odkazuje právě na legendární závodní speciál Safari. Necháme se překvapit, jak se Porsche s touto výzvou popasuje a jak se vmísí do závodů, kterých se už zatraceně dlouho neúčastní. Myslím si, že by současné vody rallye nějaké to rozčeření potřebovaly.

-AR-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek