porsche-carrera-gt-replika-na-prodej-ebay- (2)

Chtěli byste vlastnit Porsche Carrera GT? „Jedno“ je teď levně na prodej

Autor: Pavel Srp - 26. 10. 2018


Porsche Carrera GT bylo představeno v roce 2003 a bylo to tehdy to nej, co německá značka nabízela. Už tehdy stálo hodně peněz, ale dnes je to ještě více. Na prodej jich navíc mnoho není. Teď máme ale jedinečnou příležitost si „jedno“ takové auto koupit. Navíc hodně levně. Má to ale jeden háček!

A ten zjistíte asi úplně hned, jak se podíváte na fotky. Tohle „Porsche Carrera GT“ má totiž poměrně zvláštní tvary, ale i rozměry. Jak jistě tušíte, jde o repliku, která byla postavena na základech Pontiacu Fiero. To je pro podobné kousky velmi často využívaný základ.

To, že jde o Porsche Carrera GT, byste majiteli auta věřili možná jen v případě, že byste nikdy předtím – a to ani na fotce – originální auto neviděli. I když se tvary s přivřením obou očí mohou trochu podobat, rozezná je od originálu i dvouleté dítě. V zadní části, kde by se měl ukrývat motor, je navíc plaketa V12, ovšem takový motor Porsche Carrera GT (ani žádné jiné silniční Porsche) nikdy nemělo. Vtipný je i znáček RS na zádi…

Pokud byste si chtěli tohle auto přesto koupit, máte možnost. Je totiž na prodej ve Velké Británii a prodejce za něj chce bez pěti liber 13 tisíc, což je v přepočtu necelých 400 tisíc korun. Inzerát najdete ZDE.

Mimochodem, pokud bychom se bavili o originálním Porsche Carrera GT, pak vězte, že tento supersport měl uprostřed umístěný benzínový 5,7litrový motor V10. Jeho výkon vrcholil v 8 000 ot./min 450 kW/612 koňmi maximum a točivého momentu bylo 590 Nm při 5 750 ot./min. Poháněna byla přes manuální šestistupňovou převodovku zadní kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládlo za za 3,9 sekundy, na dvoustovce bylo za 9,9 sekundy a maximální rychlost činila 330 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru