Také je pro vás Ferrari F40 modlou? Pokud máte dostatek peněz, klidně si můžete nějaké koupit, na prodej je docela dost aut. Ale ty ceny… Za auto budete muset dát kolem jednoho milionu eur.

Pokud takový finanční obnos dát nechcete a nebo nebo nemůžete, možná pro vás máme řešení. Dokonce dvě. Nejdříve vám prozradíme to dražší, dobrodružnější.

Pro auto si můžete dojet do Kalifornie, vyjde vás na cenu dobře vybavené Škody Fabia. Cena je totiž 12 992 amerických dolarů, v přepočtu přibližně 330 tisíc korun! Ptáte se, jak je to možné? Inu, je to jednoduché, není to originální Ferrari F40. Znalec to pozná na první pohled, oko neznalce s tím ale může mít problém. Replika je zvenku poměrně zdařilá, ačkoliv interiér spartánskému Ferrari F40 neodpovídá.

Pro to druhé řešení se stačí vydat na sever Čech do Jičína. Ano, i v České republice je na prodej replika Ferrari F40. Replika sice podle fotografií není tak zdařilá jako ta z Ameriky, ale jistě vyjde minimálně na polovinu ceny. Mimochodem, tohle auto není na prodej poprvé. Zaplatíte za něj ale jen dvě stě tisíc korun.

Jako základ pro obě auta posloužil malý americký Pontiac Fiero. Obě auta pohání šestiválec o objem 2 837 ccm s výkonem 104 kW/141 koní, který prostřednictvím čtyřstupňové manuální převodovky pohání zadní kola.