Celkem by nás zajímalo, co vede značku Renault k tomu, aby právě v Brazílii prodávala velmi zajímavé speciální edice standardně vcelku obyčejných aut. Přitom si myslíme, že by o ně byl zájem i Evropě. Konkrétně mluvíme o Dacii Sandro, která se právě v Brazílii prodává pod značkou Renault.

Správné označení tohoto vozu je tedy Renault Sandero R.S. a pod kapotou má schovaný atmosférický dvoulitr, který nabízí slušných 150 koní výkonu a 205 Nm točivého momentu. Agregát spolupracuje s šestistupňovou, nakrátko poskládanou manuální převodovkou. Díky tomu umí Sandero R.S. zrychlit z 0 na 100 km/h za 8 sekund. Maximální rychlost je 202 km/h.

Sandero R.S. dostalo před nedávnem velmi odvážnou edici s názvem Racing Spirit a vznikne pouze v omezeném počtu 1 500 kusů. Na první pohled zaujme kombinací výrazného červeného a černého lakování, které doplňují černá 17palcová kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 o rozměru 205/45 R17.

Uvnitř na těch několik vybraných majitelů čekají sportovní sedadla čalouněná Alcantarou, volant z Renaultu Clio R.S., ale nechybí ani navigace se sedmipalcovým displejem, parkovací senzory nebo tempomat.

Cena byla stanovena na 66 400 brazilských realů, v přepočtu tedy přibližně 515 000 Kč.