Porsche 917 je jedno z velmi úspěšných závodních aut, které se pravidelně umisťovalo na nejvyšších příčkách v závodech 24h Le Mans. Je to také slavná filmová hvězda, ale nemůže si ji pořídit každý.

Teď ale přicházejí Dave Eaton a John Hartland, kteří založili společnost Icon Engineering, a budou nabízet věrné repliky. Jejich stavba je podle do šroubku perfektně zdokumentovaného originálu z roku 1969, který vlastní závodník David Piper.

Vůz dostal tedy zcela shodnou plastovou karoserii, která kryje složitý prostorový trubkový rám. Shodný může být s původním vozem i interiér a nebo motor. Na přání ale do auta můžete dostat klidně i plochý šestiválec z Porsche 911. Hořčíková kola podle původních, originálních jsou už jen takovou třešničkou na pomyslném dortě.

Pokud se vám tento počin líbí, není problém, abyste jedno takové auto měli doma také. Icon Engineering vám ho klidně připraví. Dodají vám prakticky hotové auto. Dostanete kompletní prostorový rám, nápravy s odpružením, brzdami a magnesiovými koly, řízením, karoserii, všechna skla, ale i elektroinstalaci, palubní desku či sedadlo řidiče. Vy za to zaplatíte 95 tisíc britských liber, tedy něco málo přes tři miliony korun.