Kdo z vás jezdí autem po městě, jistě již potkal tramvaje. Když se jako řidič poperete s faktem, že tramvaj má, pokud značky či semafor neurčí jinak, takřka vždy přednost a její řidiči jsou často dost na štíru s nervy, jsou tu ještě cestující. Tedy ti, kteří nechtějí zhoršovat kolony na silnicích nebo prostě jen jsou rádi v cíli své cesty včas. MHD je pro každé město nepostradatelná, ale ti, kteří ji využívají často ne úplně dobře chápou, že jakmile z prostředku hromadné dopravy vystoupí, obzvlášť, když tomu tak je rovnou na malý ostrůvek nebo nedej bože do silnice, jsou v ohrožení.

Někteří jsou myšlenkami v práci, jiní ještě začtení do knihy a najde se i pár těch, kteří mají v uších sluchátka. Možná proto, že autem jezdíme mnohem častěji, umíme se vcítit i do role řidičů, kterým se kolem auta najednou motá hodně lidí. Ačkoliv se můžeme jako řidiči domnívat, že všichni tito lidé by si měli dávat velký pozor, opak bývá pravdou. My, řidiči, máme ale velkou výhodu. Sedíme v autech, tedy v hromadě plechu, které chodec jen těžko ublíží. Ale naopak… to je jiná.

I v minimální rychlosti můžeme autem hodně ublížit, a ačkoliv to vůbec nemusí být naše chyba, budeme to my, kdo ze střetu vyjde s mnohem menšími škodami. Navíc jen „na plechách“. A když si tedy cestující MHD, a chodci všeobecně, nedávají pozor, možná proto, že postě nejsou zvyklí, musíme to být my, kdo si za ně ten pozor dá.

Upozorňuje na to i Besip a to videem, ke kterému jeho zástupci dodali následující: Stojí-li tramvaj v zastávce bez ostrůvku, musíš vždy za ní zastavit a nechat cestující bezpečně nastoupit a vystoupit. Při vystupování z tramvaje nespoléhej na to, že řidič je povinen zastavit za tramvají. Vždy se rozhlédni! Může ti to zachránit život. Chodci nejsou nesmrtelní!