Ford GT je sportovní auto, které navazuje na legendární historický Ford GT40, který exceloval v závodech Le Mans. U předchozí generace Fordu GT zachovala automobilka i původní odkaz původního závoďáku, kterým jsou dveře auta. Ty se otevírají nahoru.

Neotevírají se jen dveře, ale Ford k tomu přidal i kus střechy, která se při otevření také vyklopí. Co ovšem na první dobou vypadá jako dobrý nápad, se může v praxi rychle ukázat jako velký problém. Proč? Protože GT je extrémně nízkým autem.

Nastupování a vystupování z auta tedy není úplně jednoduché, a možná budete kolemjdoucím i pro smích. Názorně to ve videu ukáže Doug DeMuro, chlapík, který si Ford GT pořídil. To ale chudák, který měří takřka 2 metry nevěděl, co ho čeká. Musí totiž do auta, ale i z něj lézt po čtyřech, protože jinak tam svou délku prostě nenasouká. Možná by mohl zkusit sedat zadkem napřed, ale něco nám říká, že by to k ničemu nebylo. A ačkoliv to vypadá, že vylézt ven bude hračka, obzvláště, když už má nohy venku, bouchne se do hlavy právě o ten kus střechy, který se otevírá společně s dveřmi.

No, vlastnit super auto prostě není žádný med. 🙂