“To snad ne!” To bylo to první, co mě napadlo, když jsem se dozveděla, že jsou na světě další dva rozbité vozy Lamborghini Countach LP400. Vozy Lamborghini mají teď v Itálii velkolepý sraz, jehož součástí je i cesta z Milana do Sant’Agata Bolognese, tedy jejich domoviny.

Celá cesta je rozdělena na několik částí a právě na té první vedoucí do Forte dei Marmi, se to stalo. V koloně dlouhé něco přes čtyři kilometry jeden z vozů nedobrzdil a podíval se pořádně do zadní části vozu před sebou. Aut nesoucích hrdý název Countach LP400 je už tak málo, a teď jsou navíc další dva poškozeny. Nicméně sami majitelé to prý až tak neřeší a nechtějí si tím nechat zkazit tuhle jedinečnou akci konající se u příležitosti 50. výročí založení automobilky Lamborghini.

Srazu i samotné jízdy se účastní na 350 vozů. Mezi nimi je 60 modelů Aventador, několik Murcielago LP670 SV nebo LP650 Roadster, všechny druhy modelu Gallardo a samozřejmě nesmí chybět skvosty jako již zmíněmý Countach LP400 nebo Miura a Diablo. Tohle je prostě pastva jak pro oči, tak pro uši. Ten zvuk všech vozů je opravdu jedinečný. Výkon celé kolony je odhadem 190 tisíc koní!

No, řekněte, není tohle paráda? Jen škoda té drobné nehody…

-AR-