Policie

Českem se prohnal ne úplně legální závod výkonných aut. Pozornosti policie neušel

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 14. 6. 2024


Čas od času Českem projede některý z ne úplně legálních závodů často vedoucích napříč několika evropskými státy. Problém není v tom, že si parta lidí, nejčastěji v poměrně zajímavých autech, naplánuje trasu přes Česko. Problém je v tom, že někteří účastníci jsou cestou jako smyslů zbavení a jezdí ve stylu „cihla na plynovém pedálu“.

V rámci posledního podobného evropského výletu s názvem projelo dle informací policie Českem asi 150 aut Eurorally 2024. Nocovali v Karlových Varech v hotelu Pupp a sešla se tam opravdu různorodá automobilová skupina. Nechyběly klasické americké vozy typu „muscle car“, ale i ostrá „eMková“ BMW, modely Mercedes-AMG, ale samozřejmě také supersporty Lamborghini, několik Porsche 911 nebo Audi R8 a další.

Jak už to tak u podobných akcí ale bývá, ukočírovat vyšší stovky koní a dodržovat přitom rychlostní limity byl pro minimálně jednoho z účastníků problém. Policie jej totiž změřila na jedné z okresek, kde je standardně povolena rychlost 90 km/h, jak jede 187 km/h. „Čtyřiadvacetiletý cizinec tak může nějakou dobu cestovat jen jako spolujezdec,“ doplnila nekompromisně krajská policejní tisková mluvčí Iva Vršecká. Nutno ale dodat, že to pro něj platilo pouze na české hranice. Za nimi mohl znovu usednout za volant.

Výlet super aut začal už 8. června v Kodani, následně se přesunul do Polska a poté do Česka. Zde si kromě Karlových Varů účastníci užili i Harrachov, okruh v Mostě, Domažlice a také České Budějovice, kde 12. června akce oficiálně skončila.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru