Česká policie zastavila jednoho z účastníků Gumball 3000 – video

Autor: Anina Russová -   28. 5. 2013


Letošní ročník Rally Gumball 3000 svou pouť zakončil v neděli při Velké ceně Formule 1 v Monaku. My jsme vás v jejím průběhu informovali o tom, kdo se vlastně účastnil (například Romeo Ferraris Abarth Cinquone Stradale nebo Nissan 370Z Nismo), ale bohužel i o tom, kdo závod nedokončil (Lamborghini Murcielago a Ferrari 458 Italia a později havarovalo ještě Porsche 911 Turbo).

V každé zemi, kudy kolona super aut projížděla, vzbudila velký rozruch jak mezi fanoušky, tak i mezi policisty. Ti měli pohotovost nejen na hranicích, ale samozřejmě i na všech silnicích, dálnicích i rychlostních komunikacích. A i když v televizi tisková mluvčí šeské policie říkala něco o benevolentnosti, tak přeci jen pár závodníků v husté síti policejních kontrol skončilo.

Na internetu se teď objedvilo video, na kterém je zachycena práce příslušníků naší dálniční policie, kteří si trochu došlápli na jednoho z účastníků. Tím dotyčným byl Tim, řidič Audi R8 a vcelku známý britský blogger s přezdívkou Shmee150. Policie Tima zastavila ne kvůli vyšší rychlosti než je našich dálnicích povoleno, ale kvůli chybějící dálniční známce.

Když se podíváte na video, uvidíte v čase 1:45 jak obě policejní auta stojí připravená na nájezdu na dálnici, o chvíli později – po střihu – už jsou dvojicí policejních Octavií Tim a Shmee150 ve své Audi obklíčeni. Oba členové posádky si při zastavování zoufali: „We’re in big trouble now. We’re in big trouble now…“ Výsledkem byla pokuta 2 000 Kč a pro Tima památka na letošní Rally Gumball 3000.

-AR-

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *