Červená italská trojice na prodej v aukci: dvě Ferrari a jedna Alfa Romeo

Autor: Anina Russová - 23. 12. 2014


O tomto víkendu, resp. od neděle do včerejšího odpoledne se konala zajímavá, lépe řečeno exkluzivní aukce trojice červených krásek. V aukčním domě Silverstone Auctions se kromě jiného budou dražit tři opravdu skvostné italky. A já tvrdím, že italové umí dělat dobré jídlo a skvělé boty, ale občas se jim povedou u exkluzivní auta, třeba jako tahle dvojice skvostných Ferrari a jedna Alfa Romeo. To, co mají tihle tři společného, je nejen jejich původ či barva karoserie, ale také velice malý nájezd kilometrů.

1

Prvním z nabízených aut je Ferrari Testarossa z roku 1991. Kromě toho, že má na tachometru pouhých 1 537 kilomterů, je v nabídce společně s hodinkami Cartier a stylovými zavazadly, které k autu dostal jeho první majitel. Tomu se říká dobový styl. :) Dneska k autu dostanete tak maximálně sadu zimních pneumatik. Cena auta by se podle všech odhadů měla dostat někam mezi 130 a 150 tisíc liber, tedy něco mezi 4.5 až 5.5 milionu českých korun.

1991 Ferrari Testarossa

Druhým v řadě je taktéž automobil Ferrari, ale nenápadnější model Mondial T. I když tohle není to typicky provařené Ferrari, svou cenu má. Navíc jeden jediný majitel s ním najel pouhých 1 899 kilometrů. Aukční dům očekává, že by se Mondial T mohl vydražit za cenu mezi 50 a 70 ticíci librami, tedy mezi 1,5 až 2.5 miliony korun. To je velice dobrá cena, pokud přihlédneme ke stavu vozidla a také k tomu, že během několika příštích let jeho hodnota jen a jen poroste.

1991 Ferrari Mondial T

Třetím a posledním prodávaným kouskem je krásná červená Alfa Romeo SZ z roku 1991. Těchto Alf bylo vyrobeno jen a pouze 998 kusů a do Velké Británie bylo oficiálně dovezeno jen 100 kusů. Na tachometru má pouhých 800 kilometrů a pochází od prvního majitele. Její cena se – stejně jako u Mondialu T – bude nejspíše pohybovat mezi 50 a 70 tisíci librami.

Konečnou cenu bohužel neznáme.

Tak co vy na to? Který z nich je vaším favoritem? :)

1991 Alfa Romeo SZ

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek