dalnice-D1-rekonstrukce

Ceny dálničních známek zatím zůstanou beze změny. Potvrdil to ministr dopravy Kupka

Autor: Anina Russová - Zdroj: ČTK -  10. 4. 2022


Cena dálničních známek se nezměnila už deset let. I proto ministr dopravy Martin Kupka před časem avizoval, že je ve hře jejich zdražení. A to jak z důvodu inflace, tak také z důvodu rozšiřování dálniční sítě. Z jeho plánů ale sešlo.

To potvrdil sám ministr dopravy v rozhovoru pro ČTK. Řidiči tak i nadále mohou počítat s tím, že známky pro rok 2023 zůstanou ve stejné cenové hladině, jako letos. Roční tedy vyjde na 1500 Kč, měsíční na 440 Kč a kupón na deset dnů na 310 Kč. Podle ministra dopravy Kupky je ale stále na stole nápad rozšířit mýtný systém. Ostatně, už dlouho po tom volá řada obcí i krajů, přes které kamiony v současné době dálnici objíždí.

Přečtěte si také:  Česko bude muset zavést jednodenní dálniční známku. EU to chce po všech členských státech

Mělo by jít o dopředu vytipované úseky silnic prvních tříd, které by tak objízdným trasám zamezily a ulevily tak tamním obcím a městům. Ministr je dle svých slov připraven toto nařízení zavést v platnost. Jen za poslední dva měsíce byl přitom mýtný systém rozšířen o asi 53 kilometrů. Celkem je tak mýtným zpoplatněno 2487 kilometrů. Nově by se k tomu mělo, nejspíš ještě letos v létě, přidat dalších 380 kilometrů.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *