Carlex_Design-Racing_Green-Mercedes-Benz_tridy_X- (3)

Carlex Design je známý úpravce, který se „do toho nebojí pořádně říznout“. Dokazuje to i na projektu pick-upu Mercedes-Benz třídy X. A nutno uznat, že projekt, který je dostal přídomek „Racing Green“, se vážně povedl.

Úprava Mercedes-Benzu třídy X kombinuje výrazné úpravy exteriéru, ale i interiéru, přesto není přeplácaná nebo snad vulgární.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz X 250 d 4MATIC

Na karoserii přibyly decentní polepy, ale hlavně rozšiřující karbonový bodykit. Ten zahrnuje nový přední nárazník, masku chladiče, jinou kapotu motoru s nástavcem, rozšíření blatníků, ale také zadní nárazník s vestavěnými koncovkami výfuků či spoiler na víku nákladového prostoru. Není to příliš praktické, stylové je to ale vážně hodně. Karoserie je včetně karbonových dílů (přičemž pod lakem vykukuje jejich karbonový vzor) nalakována do ikonického zeleného laku British racing green.

Nová jsou také kola, nalakovaná v černém laku a obutá do terénních pneumatik s bílým nápisem “Carlex Design Racing Green”.

Také v interiéru téměř nezůstal kámen na kameni, přesto je výsledek na pohled nepřeplácaný. Palubní deska je z karbonu, stejně jako části volantu, ale i další díly. Všechna sedadla mají nové čalounění s kontrastní nití a proužky uprostřed. Ještě zajímavější změnou je ale fakt, že přední, ale i zadní sedadla jsou sportovní s výrazným bočním vedením i v oblasti hlavy.

Přečtěte si také:  BMW řady 8 dostalo karbonový bodykit a nový přední nárazník s velkými ledvinkami

Podle voliče automatické převodovky, ale i otevíracího okna v zadním skle, jde o úpravu šestiválcového Xkového mercedesu, takže to svižně tenhle pick-up jen nevypadá, ale i jezdí.

Cenu Carlex Design nezveřejnil, jisté ale je, že tohle zrovna levné nebude. Výsledek je však opravdu povedený, co říkáte?