Polský úpravce Carlex Design si tentokrát připravil úpravu interiéru Mercedes-AMG G 63 4Matic. Jakkoliv je tato úprava výrazná, je otázkou, jak moc se na tento off-road hodí.

Mercedes-AMG G 63 4Matic je skvělé auto, které rozděluje lidi na dva tábory. Těm prvním se nelíbí a ti druzí ho milují. Ti „géčko“ mají rádi zejména pro jeho už desítky let prakticky stejně extrovertní a přísně geometrické tvary, působivé jízdní schopnosti a duši, kterou moc aut už dnes nemá.

Test Mercedes-Benz G 500 4MATIC (2018)

Verze AMG má podle nás už z výroby velmi vydařený interiér plný kůže, ale třeba také karbonu nebo dřevěného obložení. Mercedes-Benz, včetně divize AMG, si dává zatraceně záležet na zpracování. Opravdu se od nich nedočkáte jakékoliv nekvality. I přesto si u Carlex Design usmysleli, že tohle všechno chce změnu. A pořádnou!

Poláci zkusili interiér proměnit v takový, který byste normálně našli spíše v nějakém sportovním autě. Volba padla na kombinaci barev červená a černá. To sice nezní špatně, ale ve výsledku nám celý interiér díky tomu přijde trochu překombinovaný. Bývalo by stačilo ubrat na množství červených detailů. Kdyby zůstal jen červený karbon s pár detaily, bylo by to zajímavé. Ta hodně výrazná sedadla v červeno černém už jsou na nás trochu moc. Naopak celkem povedená je plaketka z červeného karbonu připomínající 40 let třídy G nebo obdobná výšivka na dveřích.