Carlex-Design-Mercedes-Benz-tridy-X-Off-Road-Final-Edition-a-Extreme-Final-Edition-1

Je to jen pár týdnů, kdy Mercedes-Benz oficiálně potvrdil, že se chystá konec výroby jeho pick-upu třídy X. Úpravce Carlex Design na to reaguje představením velmi zajímavé úpravy, kterou se chce s Xkem rozloučit a to hned ve dvou verzích.

Polský tuner Carlex Design má Mercedes-Benz třídy X, upravuje ho vážně často. Teď si ale připravil úpravu rovnou dvou aut najednou. Představil dva upravené pick-upy Mercedes-Benz třídy X Off-Road Final Edition (červený) a Extreme Final Edition (černý). Oba dva mají pozměněné exteriéry i zcela přepracované interiéry. Rozdíly mezi oběma auty z fotek poznat nejsou, vypadá to, že se liší jen barevně.

První pohled na ně prozradí, že tady se měnila spousta věcí. Tou nejzásadnější je opravdu široký postoj, k němuž přispěly velké rozšiřovací nástavce blatníků. Xko teď vypadá podobně jako Ford Ranger Raptor a kromě rozšíření má i jiná kola s terénními pneumatikami. Nechybí ani spousta karbonových doplňků jako ochrana kapoty či střešní držák s přídavnými LED světlomety.

Test Mercedes-Benz X 350 d 4Matic (2019)

Carlex Design je specialistou hlavně na čalounění a interiéry, čemuž odpovídá i objem práce na obou pick-upech. Veškeré myslitelné interiérové prvky jsou čalouněny kůží v černé a červené barvě – samozřejmě i volant nebo hlavice řadící páky, podle které poznáme, že jde o verze se čtyřválci. Proměnou prošly i ukazatele v kapličce přístrojů.

Venku i uvnitř se opakuje logo „Final edition“, podle čeho je jasně znát, že jde o velmi speciální modely.